Więcej złotówek!

0

Pracowałeś na Zachodzie? Masz euro? Teraz jest doskonały moment, byś zamienił unijną walutę na złotówki – będzie ich więcej!

Krajowe kursy średnie euro oraz dolara wzrosły. W piątek wynosiły odpowiednio: 3,9166 i 3,2575. Słaba pozycja złotego nie powinna się zmienić, jak oceniają specjaliści. Wpływa na to przede wszystkim nie do końca ustabilizowana sytuacja polityczna – prawdopodobnie aż do zakończenia wyborów prezydenckich kurs złotówki będzie słaby. To wiadomość bardzo ważna i jednocześnie bardzo dobra dla osób pracujących sezonowo na Zachodzie, które w tym momencie wracają do kraju i swe zarobki będą chciały zamienić na złotówki. Sobotnie ceny detalicznego skupu euro w raciborskich kantorach oscylują wokół 3,78zł (choć przy dużych ilościach można uzyskać cenę 3,85zł). Wynika to z dużej ilości tej waluty w naszym regionie, ale ogólna sytuacja powinna przenieść się w najbliższym czasie na realia raciborskie.


W chwili obecnej kończy się sezon pracy sezonowej. 1 października to data graniczna, po której ilość osób z naszego regionu pracujących na Zachodzie zmniejsza się w znacznym stopniu. Do Niemiec, Austrii czy Holandii wyjeżdżają zarówno głowy rodzin, które swój urlop poświęcają na „dorobienie”, jak i ludzie młodzi. Okres wrzesień-październik to czas, gdy zapotrzebowanie na polskich pracowników (zwłaszcza w sektorze rolnictwa) zmniejsza się. To także okres, kiedy młodzież musi powrócić do szkół (a studenci na uczelnie). Co za tym idzie, w chwili obecnej wszystkie osoby wracające do kraju z pokaźną liczbą euro w portfelu będą zadowolone – niski kurs złotego oznacza, że zarobki z Niemiec czy Holandii w Polsce przełożą się na większą ilość złotówek.


Dariusz Wróbel

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here