Przeprowadzka na urodziny

0

Raciborski Bank Spółdzielczy obchodzi już swoje 105 urodziny! Jednak mimo swych lat, nie starzeje się, wręcz przeciwnie – przenosi się do nowej siedziby i planuje kolejne inwestycje.

Bank Ludowy (bo taką nazwę nosił na początku) został założony w lutym 1900 roku i był wówczas najważniejszą polska organizacją na terenach niemieckiech w tym regionie. Od początku swojego istnienia bank poza działalnością swojej branży udziałał także wszechstronnej pomocy polskiej ludności.


Tydzień temu miało miejsce otwarcie nowej siedziby jego Centrali przy ulicy Klasztornej. Budynek ten podobnie jak BS od prawie 100 lat wpisany jest w historię i krajobraz miasta. Pierwotnie w 1910 roku z inicjatywy władz miejskich i ze środków Gminy Racibórz wybudowano i oddano do użytkowania obiekt z przeznaczeniem na dwa przytułki – od strony ulicy Klasztornej: męski im. Ciała Chrystusowego, od ulicy Kasprowicza: dla kobiet im. św. Łazarza. Po II wojnie światowej budynek będący własnością Skarbu Państwa głównie użytkowany był przez służbę zdrowia.


Bank kupił go w maju 2003 roku. Oczywisćie konieczne było wykonanie szeregu prac adaptacyjno – modernizacyjnych, nie zapominiano jednak o zabytkowym charakterze budynku.
Wszyscy goście przybyli na uroczystość byli pod wielkim wrażeniem efektu.


Od 7 lat BS jest połączeniem samodzielnych banków w: Raciborzu, Krzanowicach, Kuźni Raciborskiej, Pietrowicach Wielkich i Kietrzu, gdzie działają w tej chwili oddziały w pełnym zakresie działalności.


Bank juz od kilku lat przymierzał się do nadbudowy budynku przy ulicy Bankowej, który notabene jest jego własnością. Niestety różnego rodzaju problemy natury formalnej wstrzymywały realizację tego pomysłu, więc tym chętniej, gdy nadarzyła się okazja, kupiono nowy obiekt.


Póki co trwa jeszcze przeprowadzka, ale z budynku przy Klasztornej będzie można korzystać już około 20 października.- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here