Biblioteka szuka „Pana Tadeusza”

0

W związku z organizowaną wystawą poświęconą twórczości Adama Mickiewicza w 150 – tą rocznicę śmierci, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zwraca się z prośbą do mieszkańców Raciborza i okolic o udostępnienie (wypożyczenie) na czas trwania wystawy, różnych wydań „Pana Tadeusza” – naszego narodowego wieszcza.W związku z organizowaną wystawą poświęconą twórczości Adama Mickiewicza w 150 – tą rocznicę śmierci, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zwraca się z prośbą do mieszkańców Raciborza i okolic o udostępnienie (wypożyczenie) na czas trwania wystawy, różnych wydań „Pana Tadeusza” – naszego narodowego wieszcza.
Jesteśmy przekonani, że w Państwa domowych bibliotekach mogą znajdować się ciekawe, być może nawet bardzo stare wydania tego dzieła. Może też dysponujecie Państwo wydaniem obcojęzycznym czy miniaturowym albo odwrotnie w dużym formacie.

Powierzone bibliotece za potwierdzeniem odbioru egzemplarze mogłyby stworzyć unikatową kolekcję, którą chcielibyśmy zatytułować „Pan Tadeusz” w zbiorach mieszkańców ziemi raciborskiej”.
Jednocześnie Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zapewnia, że każdy zdeponowany egzemplarz będzie bezpiecznie przechowywany i w odpowiedni sposób traktowany, a przy każdym wystawionym woluminie umieścimy informację z czyich pochodzi zbiorów, zaś po zdjęciu wystawy w nienaruszonym stanie wrócą do Państwa domów.

Egzemplarze prosimy składać w sekretariacie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu, w budynku głównym biblioteki przy ul. Kasprowicza 12, w terminie do 10 listopada br.

Licząc na zrozumienie i dobrą Państwa wolę pozostajemy z wyrazami szacunku

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here