60 lat Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu

0

Rok szkolny 2005/2006 jest w Szkole Podstawowej nr 1 rokiem obchodów 60-lecia powstania szkoły.Placówka była pierwszą, po II wojnie światowej, która
1 września 1945 roku rozpoczęła działalność w wyniszczonym Raciborzu.

Obecny rok jest także Rokiem Sztandarowym Szkoły. Cała społeczność podjęła się, bowiem udziału w akcji związanej z ufundowaniem nowego sztandaru. W akcji biorą udział wszyscy uczniowie ( 460 osób), przy wsparciu rodziców i pedagogów.
Akcja nosi tytuł „Sztandar” i jest projektem edukacyjnym. W pierwszym etapie działań odbędzie się przemarsz uczniów trasą liczącą od 4 do 12 km. Dzień przemarszu wyznaczono na 14 października 2005 r. Za każdy przebyty kilometr uczeń pozyska od swojego sponsora zadeklarowaną mu wcześniej kwotę. „Zarobione” w ten sposób pieniądze uczniowie przekazują na zakup nowego sztandaru.

Projekt ma szeroki aspekt społeczny jako, że uczy bezinteresownego podejmowania działań na cele społeczne. Ponadto w trakcie jego realizacji uczeń rozwija umiejętność konsekwentnego realizowania przyjętych zadań, negocjacji, pokonywania własnych słabości, samodyscypliny, planowania i oceny własnych możliwości.


W ramach odchodów 60-lecia SP1 zostanie także wydana monografia szkoły, z wybranymi wątkami historii dzielnicy Ostróg.
We wrześniu br. dyrektor szkoły zwróciła się z apelem i prośbą do rodziców i mieszkańców Ostroga o udostępnienie materiałów, które przyczyniłyby się do wzbogacenia tego wydania.

Oficjalne obchody 60- lecia zaplanowane są na maj 2006 r. , który jest miesiącem Patrona Szkoły – Powstańców Śląskich.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here