„Moja szkoła w Unii Europejskiej”

1

Gimnazjum nr 3 w Raciborzu zwycięzca III edycji ogólnopolskiego konkursu „Moja szkoła w Unii Europejskiej” było gospodarzem inauguracji kolejnej edycji programu w kategorii szkół gimnazjalnych.W konkursie organizowanym przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej wystartowało ok. 1300 gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Uczniowie pracowali w trzyosobowych zespołach. Najlepsze zespoły odebrały nagrody w czerwcu w Warszawie.

Uczniowie gimnazjów przygotowywali prace na temat: „Który z programów edukacyjnych UE wykorzystałabym i dlaczego”.

Raciborzanie z Weltzla: Magda Orzeł, Jakub Gruchot, Piotr Pelczar pod opieką Moniki Holek w swojej prezentacji nawiązali do realizowanego programu edukacji europejskiej „Sokrates”. W nagrodę pojechali do Brukseli, gdzie mogli m.in. przyjrzeć się pracy instytucji europejskich.


W uroczystej inauguracji czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu „Moja szkoła w Unii Europejskiej” uczestniczyli goście ze stolicy: Krzysztof Czerwiński, przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP, Aleksandra Wasilewska – Tietz, podsekretarz Stanu w UKIE oraz przedstawiciele władz powiatowych i miejskich.


Program „Moja szkoła w Unii Europejskiej” organizuje Urząd Komitetu Integracji Europejskiej we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Sportu. Mogą w nim uczestniczyć wszystkie szkoły gimnazjalne oraz wszystkie szkoły średnie, zarówno publiczne jak i niepubliczne.

W każdej szkole, która zgłosi chęć udziału w projekcie, uczniowie i nauczyciele będą organizowali np. warsztaty, koła zainteresowań i dyskusyjne, spotkania informacyjne, wykłady ekspertów.

/BSp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Ferduś

    TYLKO FRANCEK WANIEK ! STAROSTA – WICESTAROSTA -I CZŁONEK ZARZĄDU ! ZA 3 GELTAKI !!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here