O nauczycielach

36

Rodzice oddający swoje dziecko do szkoły nawiązują z nią niepisaną umowę, że szkoła dołoży starań, by dziecko wykształcić, tak by radziło sobie na kolejnych szczeblach edukacji.
Rodzice oczekują więc od pracowników szkoły kompetencji. Dyrektor przyjmujący nauczyciela do pracy sprawdza jego kwalifikacje. Dzieci chciałyby – te z pierwszej klasy- żeby pani była ładna i miła. Te ze starszej doszukują się konkretnych cech osobowości: otwartość, szczerość, życzliwość, sprawiedliwość, opanowanie.


Wiedza i umiejętności metodyczne – to niewątpliwie ważne kwestie przy opisywaniu pracy nauczyciela. Ważne jednak jest, aby nauczyciel lubił dzieci i swój zawód, czuł się dobrze w wśród rozbrykanych dzieciaków, by nie drażniły go wybryki i psoty, aby z wyrozumiałością przyjmował dziecięce waśnie i spory, był przewodnikiem i doradcą.


Nauczyciele mówią o sobie: Każdy nauczyciel to też człowiek – osiąga sukcesy, gnębią go porażki, zdarzają mu się słabsze i lepsze dni.


Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie zwany Dniem Nauczyciela, jest okazją do wybaczenia tych słabości, podziękowania za trud i złożenia życzeń.

/BSp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

36 KOMENTARZE

 1. Arteks

  Czy nie było jakiegoś młodszego kandydata? Na takich stanowiskach najbardziej sprawdzają się ludzie w wieku 35-55 lat. Starsi są zazwyczaj już wypaleni lub przywykli do innych czasów kiedy się inaczej wszystko robiło…

 2. ppp

  Ożesz kurcze blade !!!! Ten wybór to porażka demokracji ( kolejna ). Kto zna biografię naszego nowego STAROSTY oraz jego zawodowe ” dokonania ” ten wie co mam na myśli. No cóż, trzeba jakoś ten rok przeczekać choć przypomina to siedzenie na gwoździach. Jedyna nadzieja w „Kaczusiach” którzy obiecują skrócić kadencję samorządów i tym samym skrócić te nasze lokalne męki.

 3. XXL

  Młody czy stary, przecież w tym starostwie to siedzisko posadek za duze pieniądze dla tych, co sie nigdzie indziej nie sprawdzili,albo im sie po prostu robić nie chce, chca tylko ” wadzy”Co takiego wielkiego zrobili przez ostatnia kadencję? Reprezentowali oraz bankietowali.

 4. Ktoś wie coś wiecej na temat biografii nowego starosty? Ile on ma lat, bo wyglada na zmęczonego życiem?

 5. bez

  okolo siedemdziesiątki

 6. Czytając tytuł artykułu przychodzi mi na myśl łącińska wersja” Habemus Starostam!…”. No i teraz mamy komplet władzy rodem z domu złotej jesieni ( z szacunkiem oczywiście dla tegoż domu). Emeryt prezydent i emeryt starosta. Aż chce się krzyczeć jak w tym mieście i powiecie nić się nie zmienia!!! wciąż te same tyłki ale na innych stołkach posadzone!

 7. tolek

  i kolejny wybór jak kulą w płot

 8. Ad.

  Najpierw było namaszczenie, a potem niby wybór.

 9. aa

  dokładam sie do anty-Frączzka: emeryt włada urzędem pracy, dwie emerytki wiceprzewodniczące rady powiatu… Jak pięknie być staruszkiem!

 10. Oglądałem relację w Satkomie. Widzieliście jak wypowiadał się ex-starosta Siedlaczek a z tyłu latał jak szerszeń Rycho? Pewnie liczył, że i z nim zostanie przeprowadzony wywiad.

 11. Brutus

  O Jezu … jak można zrobić starostą faceta, który przez ostatnie lata nie zrobił… NIC! Dajcie mu iść na grzyby, ale do rządzenia przeznaczcie kogoś odważnego, dynamicznego, nowoczesnego…

 12. Markus

  Widać,że Racibórz stawia na młodzież:)buahahahaha

 13. Pan W.Wolnik powiedział, że:”…teraz oddaj całą swoją siłę na rzecz naszego społeczeństwa i proszę, nie zapominaj o sprawach naszej ziemi”. Słowa mądre i muszę powiedzieć panie Siedlaczek, że nie jest mi po drodze z politycznym zapleczem, które stoi za panem w Raciborzu ale postanowiłem jednak( skoro taka widocznie jest wola wyborców)obdażyć pana kredytem zaufania związanego z tym o co apelował pan Wolnik. Pana Markowiaka nie obdażę tym kredytem gdyż roztrwonił go przez te 4 lata( a takowy …

 14. …dałem mu osobiście 4 lata temu podczas wyborów). Na Pana obecnie nie głosowałem w tych wyborach ale jeśli już pan został posłem to nie będę czynił wyjątków z kredytami. Mam taką nadzieję, że wzbije się Pan ponad podziałami i wytycznymi Wojnara i w parlamencie będzie pan pracował dla dobra kraju i tej małej Ojczyzny jaką jest nasza ziemia i nasze miasto. Liczę na to, że tym razem będziemy mieli większy pożytek z posła w sejmie. Powodzenia.

 15. Wziontek ma już 66 lat i nabył uprawnienia emerytalne, podobnie zresztą jak Osuchowski

 16. Joachim

  Jak to spiewal Dziewonski,”wesole jest zycie staruszka ” !!!!

 17. Tylko czekać aż swoim tekstem bądź tekstami nowy-stary starosta narobi zamieszanie w powiecie tak jak miało to miejsce parę miesięcy temu w sprawie jego wypowiedzi związanej z PWSZ ( była o tym mowa w „rozdwojenie jaźni”).

 18. Oj widzę, że moderator amputował moje ostatnie zdanie dotyczące kręcenia się Rycha przed kamerą. Co się stało?:))))

 19. Pewnie Rychu zadzwonił z płaczem że ktoś o nim napisał 🙂

 20. tolek

  pewnie z sofcie mają taki czerwony tel z bezpośrednim połączeniem z oficyną. kiedy on dzwoni to cały soft drży, bo to Rycho dzwoni. tak tak, to je Rycho, a dzwięk tego telefonu to jak trąba jeRYCHOchońska

 21. …stary, mlody, to bez znaczenia, licza sie: kwalifikacje, predyspozycje, dokonania, doswiadczenia i korzenie w tej ziemi. No a na samym poczatku niekomunistyczna przeszlosc …, czego sie w Polsce nie praktykuje, wiec …??? Pozostaja wiec stare struktury z komuny, powiazania, metody i dzialalnosc sluzb specjalnych, nierozliczenie i niewykluczenie ludzi komunnistycznego rezimu!!!

 22. darius

  Juz wiem co powinnismy zrobic.Napisac do Teleexpressu, który mógłby umieścić nasze władze „wśród ludzi pozytywnie zakręconych” w kategorii „dinozaury jeszcze nie wymarły” 😉

 23. darius

  ..można by rzec,że zapanowały u nas indiańskie zwyczaje…rządzi nami starszyzna plemienna 🙂

 24. I będziemy zmuszeni zakopać topór wojenny i zapalić z nimi fajkę pokoju:))))

 25. Jak tak dalej będziemy wybierać do władz miejskich i powiatowych te same (doświadczone wiekiem twarze) a nie bedzie żadnych nowych- mlodych ludzi to za parę lat na sali obrad w mieście i powiecie będzie więcej chodzików, lasek i wózków inwalidzkich niż radnych:))) Nie znęcajmy się nad starszymi i pozwólny im odejść na zasłużoną emeryturę:)

 26. ppp

  Zgadzam się z jednym z przedmówców. Nie do końca liczy się wiek ale przeszłość, dokonania, opcja polityczna którą się reprezentowało przed rokiem 1989. A to wszystko w tym przypadku….- szkoda klawiatury !!! To nie starszyzna plemienna ale beton z PZPR nami rządzi !

 27. cholerni smarkacze, w dupie byli i gówno widzieli. starsi ludzie są o wiele mądrzejsi i mają więcej doświadczenia niż gówniarze. ciekawe jak wy będziecie wyglądać w tym wieku. pewnie przy sraniu sie bdziecie ścian w kiblach trzymać! tak nie wolno! troche szacunku się należy! równie dobrze możecie się śmiać z wieku papieża Bendeykta XVI. Co tam też napiszecie, że dinozaury jeszcze nie wymarły? Wstydźcie się smarkacze!

 28. Ooo! Ooo! Ooo! Ni w pięć ni w dziesięć z tym porównaniem. Ojca Świętego wybiera się raz na całe jego życie a starostę raz na 4 lata. Papież ma władzę duchową i o to w szczególności dba a starosta czy prezydent ma dbać o gospodarkę, kulturę, inwestcje, edukację itd. a nie tylko chodzić i wstążki przecinać.

 29. Starszym ludzoim, bez względu na funkcje i stanowisko i dokonania szacunek należy się zawsze! i dobrze to sobie zapamiętaj smarkaczu! opraw w ramkę i nad łóżkiem powieś! kiedy będziesz w moim wieku, to wspomnisz sobie moje słowa! I pamiętaj syneczku, za „chwilę”też będziesz stary. I wtedy teżtacy gówniarze jak ty teraz będą sobie z ciebie drwili! starszych ludzi należy szanować bezwzględu na to jakcy są i co robią! i nie zabieraj mi więcej mojego cennego czasu

 30. To widzę, że ktoś kto nam sugeruje, że jest starszą osobą aktywnie spędza swo cenny czas serfujac po internecie. Szkoda gadać jakiś psotnik się podszywa pod starszego człowieka i pisze o sprawach, które nie zrozumiał do końca czytając ten artykuł i uwagi.

 31. darius

  @old-fashion man:Rolling Stonesów nazywa się „dinozaurami rocka” czy oni czuja się tym urażeni? i wyzywaja tych co tak mówią od smarkaczy?Jakoś nie widze w swojej wypowiedzi niczego obraźliwego,zwłaszcza,że jest z przymrużonym okiem-jako,że jesteś osoba starsza(tak na wszelki wypadek napisze,że osoba starsza w moim rozumowaniu to nie jest to samo co stary zgred)i możesz tego nie wiedzieć,wyjasniam,że znaczek „;)”oznacza”z przymrużeniem oka”..swoją droga,gdybyś czytał regularnie forum to byś…

 32. darius

  wiedział jaki jest mój stosunek do osób starszych…a tak poza tym, skoro jesteś osobą starsza, to swoją wypowiedzią dałeś tu niezły przykład „mądrości i doświadczenia” osób starszych…Babciu,dziadek jest niegrzeczny i uzywa brzydkich słów 😉

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here