Lekcja regionalizmu

91

W niecodziennej lekcji regionalizmu wzięli udział uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 15, bowiem gościli Zaspół Pieśni i Tańca „Strzecha”.Członkowie zespołu prezentowali stroje i tańce śląskie, o elementach tychże opowiadała kierownik artystyczny zespołu pani Dorota Klimek. Dzieci nie tylko dowiedziały się, czym różnią się stroje ludowe poszczególnych regionów Śląska i kraju, ale także zebrały cenne ciekawostki. Z okrzykami niedowierzania spotkała się informacja, że strój łowicki kobiecy waży 8 kg. Uczniowie również mogli się wykazać swoją wiedzą na temat polskich tańców narodowych.

Lekcja zakończyła się wspólnym odtańczeniem poloneza.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

91 KOMENTARZE

 1. A-F

  Dariusu nie zwalam na masonów. Wszystkiego można się doczytać na stronach poświęconych masonerii( tej krajowej i na zagranicznych stronach).To co się obecnie dzieje w Europie (zakaz uzywania w kolędach imienia Jezus, zakaz stawiania szopek czy choinek, likwidowanie krzyży ze szkół, popieranie aborcji- eutanazji, przyzwolenie na prawne na dewiacyjne związki itd, itp) to nie jest spiskowa teoria dziejów lecz spiskowa PRAKTYKA dziejów i bardzo mi się to nie podoba, że takie kręgi starają się …

 2. darius

  Wczoraj mi umknał pewien szczegół w TV-jak wybrano tych wicemarszalków?Każdego osobno, czy blokiem wszytkich naraz i kto był za takim rozw(jesli mialo miejsce) i czy ten ktos nie probowal w ten sposob w imie sprawiedliwosci i prawa nagiac przepisów i zmniejszyc swoja odpowiedzialnosc?Nie wydaje mi sie poza tym by Pan,ktory jest przewod.partii,z kilkoma wyrokami sądowymi był odpowiednią osobą na tak poważnym stanowisku(i nie ważne czy ta partia to SO,PiS,PO czy SLD).

 3. darius

  A-F czy nie zauważyłeś,że w normalnych paµnstwach szefami rządów są przewodniczący zwycięskich partii? 🙂

 4. A-F

  …skłócić PO z PiSem. Też czytałem artykuły na ten temat i książki (Łysiak, Pająk, O.prof.Krąpiec). Jeśli tyle (w domyśle) o mnie wiesz dariusu to nie widzę problemów z Twoim dostarczeniem wiadomości dla mnie( kiedyś coś o tym wspominałeś:))))))

 5. A-F

  A czy Cimoszewic, Buzek, Belka byli przewodniczącymi partii?:)))

 6. A-F

  Dariusu ale to by było szczekanie jeśli premierem został Kaczyński. Przez 4 lata by wytykano bliźniakom, że mają pełnię władzy ( już wczoraj Komorowski wysilił się na POwski dowcip, że jeszcze brakuje by objęli funkcję Prymasa).

 7. darius

  przede wszystkim choinka nie jest symbolem katolickim:) a gdzie to ten zakaz(z Jezusem) ma miejsce?A jaki wpływ eutanazja itp wymieniane przez Ciebie rzeczy,zachowania , prawa maja wplyw na Twoje życie?Bo na moje nie maja.Jestem wierzący i dla mnie ważne jest to,że moge iść do Kościoła pomodlić się i nikt mi tego nie NAKAZUJE i nikt mi tego nie zabrania i nie ma dla mnie znaczenia czy krzyż bedzie w szkole czy go nie bedzie,bo to jak postapie jest sprawa mojego sumienia,a nie prawa.

 8. darius

  Prawo jak dla mnie powinno sie zajmowac tymi, ktorzy probuja ograniczac moja wolnosc…ktos slusznie kiedys powiedzial,ze granica wolnosci czlowieka jest wolnosc drugiego czlowieka…Kazdy z nas ma wolna wole wg naszej religi,wiec skoro wolą osoby chorej jest zakonczenie jej cierpienia to nie widze przeszkod by jej to uniemozliwiac.Skoro osoba chce byc w zw.takim a nie innym,to jej sprawa,ale skoro taki zw.nie moze miec dzieci(biologia),to takie osoby nie moga starac sie o ich adopcje..

 9. A-F

  Z tym Jezusem to ma miejsce we Włoszech ( Jezus jest zamieniany na jakieś substytuty – sprawiedliwość, pokój). Nawet jeszcze Jan Paweł II wyraził swoje ubolewanie i zaniepokojenie tym co się zaczyna wyrabiać ( i na dowód sprzeciwu na Plac Św.Piotra przyszło pełno dzieci z figurkami Dzieciątka Jezus do poświęcenia przez Papieża).Przykład z preambułą do Europejskiej konstytucji – Bóg i wartości chrześcijańskie zastąpione innym substytutem.

 10. darius

  Napisałem normalne państwo z normalnymi politykami,a nie Polska,normalne państwo z nienormalnymi politykami:)Chyba pisze strasznie chaotycznie,a przez to niezrozumiale,napisałem,że DOMYSLAM(a nie ,że WIEM) się gdzie mieszkasz,tzn.w której częsci miasta,ale nie jestem jasnowidzem,zeby stwierdzic ktora ulica, nr domu itp:).A poza tym o ww.sprawach może warto by bylo zaczac mowic,ale jak juz nie bedziemy mieli wazniejszych problemow,tzn.np.bezrobocia i jak przezyc do nastepnej wyplaty:)

 11. A-F

  Przecież napisałem”…jeśli tyle(W DOMYŚLE) o mnie wiesz…”. Dariusu nie rozmawiajmy o sobie bo nas tu inni internauci zaraz zlinczują za prywatne pogaduchy:))))).Ja wychodzę z założenia, że nie można już osądzać czegoś co jeszcze nie powstało(dajmy szansę na powstanie Rządu w takiej konfiguracji jakiej zażyczy sobie PiS a potem po owocach bedziemy ich oceniać). A czy nie znajdzie się jeszcze 11 miejsce na pokładzie tego samolotu?:)))))

 12. Tanio sprzedam dane dotyczace anty-Frączka 😉 Kontakt: [email protected] lub GG 5457179. Promocja traw do końca miesiąca. Pracownicy ratusza mają zniżkę 15%

 13. darius

  Teamt:Czy Europa wyrosła na tradycjach chrześcijańskich?Byłby to pasjonujący temat rozprawki:)Zgadzam się,ale tylko częściowo,jak zwykle:)Nie chce się rozpisywac,ale skąd pochodzi słowo „Europa”?Czy jest ono zwiazane z kulturą chrześcijańµska?Bo jak dla mnie OBECNE chrześcijaństwo jest religią zawierajacą elementy róznych religi ludów,które zamieszkiwały obszar zwany dziś Europą i nie tylko:)ten Einstein był geniuszem,wszytsko jest względne.Ja wierzę w Boga,ale skoro jakiemus Francuzowi się

 14. A-F

  Uważaj informatyku bo się tobą zainteresuje policja za tę promocję:”..TRAW”. Reklamowanie i dystrybucja trawki jest zakazana:))))))

 15. darius

  to może MY jako tolerancyjni chrześcijanie powinnismy to uszanowaci w inny sposób ukazywać swoje przywiazanie do tradycji chrześcijańskich.W końcu w Europie nie wszyscy są wierzący, nie wszyscy uznajaa nasza religię za tą jedyna słuszną.Po co znów budować mury na tle religijnym?czy nie lepiej życ w zgodzie,czyz nie tego nas uczy Biblia:Nie wstydz sie swojej religii,ale szanuj także poglady drugiego?

 16. A-F

  Idź i powiedz to w Emiratach Arabskich:)))

 17. darius

  Póki co to ja się nigdzie nie wybieram i wbrew temu co zrobiłem, nie zamierzam:)))Jak chcesz to polecam przejść sie do biura WizzAir czy RyanAir lub patriotycznie Centralwings?Biletów tam mają pod dostatek,a im predzej zamowisz tym taniej:)pewnie kasa wyrzucona w bloto,ale te pare zl jestem w stanie odzalowac,za spokojny sen i za mozliwosc ewentualnej ewakuacji:DDDD

 18. A-F

  Nie można dariusu ze względu na źle rozumianą tolerancję dla mniejszości religijnej (nie piszę tu o katolicyźmie ale o całym chrześcijaństwie w Europie)tolerancyjnie chować swoje symbole religijne przed mniejszością i pomału zamykać się w katakumbach.

 19. A-F

  Wylot wylotem ale co dalej robic na terenach GB?:)))) GB nie może być dla takiego wyjazdu terra incognita:)

 20. darius

  Piszemy o Europie i religii chrześcijańskiej,a nie o muzułamach i szczególnej ich odmianie-terrorystach:)))No widzę,że jest w Tobie sporo dobra i milości blizniego:Jak oni nam tak my im?i co z tego będzie 3 wojna światowa?tego chcesz?U nas też są jedn.,ktorym daleko do pokojowosci,wiec moze nie przesadzajmy i nie szufladkujmy muzułmanin=terrorysta.Do informatyka:jabym wolał,żebys mi powiedział dlaczego ten serwis tak wolno pracuje na linuxie z modzilla?przepraszam za bledy:)pzdr

 21. A-F

  Pod nazwą Emiraty Arabskie nie miałem na myśli terrorystów tylko tę tolerancję religijną jaką tam uznają:))) Zgadza się dariusu ja też piszę o Europie, chrześcijaństwie u o mniejszości muzułmańskiej, dla której Europa robi wielkie ukłony religijno – tolerancyjne. I doczekaliśmy się znów czasów w Europie związanych z Jezusem i krzyżem jako znaku, któremu sprzeciwiać się będą!. A teraz zmykam na wiosenny spacerek. Pozdrawiam!!:)))

 22. A-F

  TFUUUU! Jesienny spacerek:))))))))

 23. darius

  A więc jedyna słuszna „tolerancja” jest ta, która Ty wyznajesz??Uwazam,że szkoła jako miejsce publiczne,kształtujące światopogląd młodego człowieka powinna byc neutralna…a jeśli ktoś chciałby wiedziec na co niektórzy Arabowie wydaja pieniądze z naszych petrodolarów,to polecam kilka projektów realizowanych w Dubaju:Palm Jumeirah,Palm, Jebel Ali i World(w tym projekcie jedna z wysp zostanie nazwana POLSKA) i parę innych:)))…robi wrażenie..

 24. darius

  Pouczający jest przykład Chin (Konfucjonizm) w pewnym momencie swojej historii uznali się za najlepszych i najmadrzejszych(a reszta to barbarzyńcy) i jakie były tego efekty-opórcz muru chinskiego:))?Zamknęli się w swoim państwie i stracili swoje znaczenie w świecie,nuce,kulturze.Może religia muzułmańska, tak jak chrześcijaństwo organizujące w średniowieczu wyprawy krzyzowe,niedojrzała do pewnych cywilizacyjnych standardów.Może musimy im pokazac,że mozna inaczej?

 25. darius

  No i znów zeszlismy z teamtu:) Przepraszam wszystkich zainteresowanych internautów:)Dobry pomysł z tym spacerkiem..a przy okazji może jakies polowanko…z aparatem w dłoni:))

 26. A-F

  Mimo, że poszedłem na spacerek:))) to się zapytam. Z aparatem na szyi biega po mieście pewien radny-bezradny (wiadomo kto). Jeden polujący wystarczy:))) Dariusu ale mieszasz;) nie jest jedyną i słuszną moja tolerancja ale nie zgadzam się na to by żle rozumiana tolerancja wobec mniejszości była nietolerancją dla większości. Każdy ma prawo wyznawać takiego boga jakiego chce i ma prawo wymawiać jego imię publicznie ( a nie to co się teraz dzieje, że chrześcijański Bóg ma być maskowany bo narazimy..

 27. A-F

  …się arabom, których bóg nie koniecznie jest tym samym co chrześcijański a to z powodu kasy ( arabowie siedzą na ropie więc za jakiś czas gejowskie władze Europy i europarlamentu w przerwach w kopulowaniu z tą samą płcią ( lada moment może z innym gatunkiem)będą wyciągać dywaniki by oddawać pokłony w stronę Mekki. Oczywiście, że to przejaskrawiłem ale takie są „trendy” w oświeconej Europie. A teraz już na serio zmykam:))

 28. Brutus

  A-F: odpowiadam: Dlatego, że PIS samo o tym mówiło. Mówiło zgodnie z P.O.: marszałek dla koalicjanta. Nie mówiło: dla Tuska, dla tego kto się nam podoba z innej partii, tylko mówiło: dla (człowieka wskazanego przez) koalicjanta. Więc po prostu kłamało. I tyle. Nagle jakieś chore warunki i wskazywanie kto tak, kto nie. mf – a co do Leppera – to PiS przed kilkoma miesiącami mówiło, że nie może być w państwie prawa marszałkiem ktoś komu wisi na głowie kilka procesów. Poza statystyka są też zasady.

 29. Brutus

  i jeszcze do A-F: zawsze mnie smieszyły Twoje zmienne poglądy na część spraw, ale z ta masonerią, która sam wybierałeś to przeszedłeś sam siebie. buahahahaha. Myślisz, że tyko Ty znasz te strony ? Chyba tylko z nazwy i liczysz na to, że nikt się nie orientuje w temacie. Co, może dzieci w naszych szkołach spiewają zimą „Jeżu malusieński…” Nie dam rady…

 30. A-F

  A czy ja Brutusie napisałem, że w naszych szkołach tak śpiewają?????.Z masonerią nie przesadziłem.

 31. darius

  A-F:Znów podejrzenia,nieufność i znów szukanie spisków 😉 Wybacz,ale daleko mi do pokroju Pana Fraczka – występuje w zupełnie innej kategorii wagowej:)))Ja też się nie zgadzam,żeby jakakolwiek mniejszość miała większe prawa niż większość, bo to jest niesprawiedliwe i zaprzecza idei prawa,które powinno wszytskich traktowac tak samo – idealista (utopista)ze mnie:))

 32. darius

  No to może zamiast ciągle tu pisać i podejrzewać masonerie o ogólnoswiatowy spisek,zajmij się swoja żona i spraw,by w Europie katolików takich jak Ty,było zawsze więcej niż muzułmanów ;)))

 33. A-F

  Mam nadzieję dariusu, że nie należysz do „fartuszkowego towarzystwa”?:))) Będę się zastanawiał dariusu z żoną co zrobić by w Europie było więcej katolików niż muzułmanów;))))))Na zakończenie tego tematu, który jest daleki od treści arykułu:) polecam przeczytać encyklikę papieża Leona XIII „Humanum Genus” dotyczącą masonerii( jest przetłumaczona na język staropolski MOCIUM-PANIE:)))))www.wandea.org.pl/wolnomularstwo-masoneria.html

 34. darius

  Dla twojego świętego spokoju A-F: nie nalezę do żadnego towarzystwa:) tylko do jednego stowarzyszenia,ktore jest w trakcie organizacji:)

 35. A-F

  Proszę mi teraz nie przeszkadzać. Właśnie oglądam Allo, Allo!:))))

 36. Brutus

  Czemu podajesz strony „o masonerii” pisane przez kogoś innego? Sa równie dobre i prawdziwsze strony samej loży. Wystarczy poszukać i każdy wszystkiego się dowie z pierwszego źródła

 37. A-F

  Ze „źródła” dowiesz się Brutusie tyle ile masoneria będzie chciała ujawnić (a nie ujawnia zbyt wiele -wiadomo dlaczego). Polecam stronę poświęconą pracy nad tym zagadnieniem ks.kardynała prof.dr Jose Maria Caro Rodriguez. Praca bardzo kompetentna, której trudno zarzucić niekompetencję:www.polonica.net/Wolnomularstwo_tajemnice.htm

 38. Do A-F

  Znowu jestem pod wrażeniem!!! Lubie czytać pańskie wypowiedzi.Sądzę że jest z pana świetny krytyk! A teraz z innej beczki. Jutro znowu mamy piekną jesień,a jeszcze piękniej na rynku jest! Pamieta pan ta piosenkę;CHRYZANTEMY ZŁOCISTE?

 39. A-F

  Znowu mam iść na spacer?:))) Może jutro. Pozdrawiam:))

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here