Młodzież z Balve odwiedza nasz powiat

5

Młodzież z Miejskiej Szkoły Realnej w Balve (Powiat Märkischer) gości od przedwczoraj w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Tworkowie.

Pierwszego dnia wizyty odwiedziła Starostwo Powiatowe w Raciborzu, gdzie spotkała się m.in. ze starostą Jerzy Wziontkiem.


Obie szkoły współpracują ze sobą od 4 lat. Każdego roku w okresie jesiennym w Tworkowie goszczą niemieccy uczniowie, zaś wiosną w Balve goszczą uczniowie z Tworkowa. W czasie tych wizyt młodzież wspólnie uczestniczy w zajęciach szkolnych, w różnego typu warsztatach, a przede wszystkim doskonali język niemiecki.


Młodzież odwiedzi także Kraków, w Wieliczkę i w Oświęcim.


/s/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

5 KOMENTARZE

  1. A-F

    Jak się uda otrzymać dotację to bedziemy zawdzięczali to koncepcji architektonicznej przygotowanej na potrzeby programu przez panią architekt Barbarę Fudali(wiecej informacji w NR).Jak widzicie drodzy Internauci nazwisko Fudali ma to coś w sobie (w rozwijającym się inwestycyjnie Rybniku prezydentem jest pan Fudali a u nas wielkie szanse na dotacje mamy dzięki pani Fudali). Widać, że jest to renomowane nazwisko:)))

  2. jak słusznie zauważył redaktor Starostwo szykowało się do zagarnięcia miliona euro na szczęście Unia okazała się mądrzejsza…

  3. „W sutenerze budynku…” Sutener to elegancko muwiąc „alfons”. Pan miał zapewne na myśli „suterenę”, czyli najniższy poziom użytkowy budynku( oprócz piwnic oczywiście. Brakci to wiedzy czy brak staranności w pracy?

  4. widzę, że art z 2005 roku, co się w końcu stało z tymi pieniędzmi?? czy po 3 tatach powstało już tam ponadgraniczne centrum, czy może Pan Starosta nadal nie boi się, że prace na zamku nie ruszyły??

  5. ble

    no to pieniądze są, chęci też, obietnice są, a remontu od 3 lat ni c*u*a – ktoś powinien za to beknąć, bo co się z tymi pieniędzmi dzieje?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here