Racibórz w stolicy

0

Racibórz – średniej wielkości miasto. Mieszanka sennej prowincji ze zwierzem głodnym świeżych doznań kulturowych.

W czerwcu tego roku odbył się raciborski festiwal sztuki trzASKoff, zorganizowany przez stowarzyszenie kulturalne ASK. Zdaniem organizatorów, był kilkudniową imprezą prezentującą świeże i interesujące wydarzenia artystyczne. Wydarzenie skupiło teatry młodego nurtu alternatywnego całego kraju, młodych artystów związanych z Raciborzem, twórców studenckiego ruchu z Wroclawia.
Szukamy w sztuce takich artystów i zjawisk, ktore my, 20 – parolatkowie, uznamy za zbijające z tropu i bezkompromisowe. Drugim ważnym spoiwem naszych działań jest Raciborz – średniej wielkości miasto, mieszanka sennej prowincji ze zwierzem głodnym świeżych doznań kulturowych. Miasto, w którym od półtora roku próbujemy wzmocnić obecność sztuki. – mówią twórcy festiwalu.


ASK 28 i 29 października będą gośćmi "lokalu_30". Jak twierdzą, będzie to czas prezentacji stowarzyszenia, ale i moment poznania środowiska warszawskiego i tamtejszych artystów, co, jak mają nadzieję, zaowocuje współpracą przy następnych wydaniach festiwalu sztuki w Raciborzu.


/SaM/


lokal_30 jest samofinansującym się miejscem pracy twórczej z własnym pomysłem na spotkania z artystami, na cykle wystaw i prezentacji, na współpracę z artystami. Można tam zrealizować projekty multimedialne, akcyjne, performatywne, szukające niespotykanej gdzie indziej atmosfery małego mieszkania.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here