Z wizytą w poradni dziecięcej.

6

Kolejny raz dzieci z Przedszkola nr 15 w Raciborzu odwiedziły poradnię dziecięcą, gdzie poznały pracę lekarza i pielegniarek.Przedszkole Nr.15 w Raciborzu im. Jana Brzechwy, nawiązało współpracę z Poradnią Dziecięcą mieszczącą się przy ulicy Klasztornej, z panią doktor pediatrą i personelem medycznym.. Nasze przedszkolaki bardzo lubią wycieczki do poradni, na które przygotowują nurtujące je pytania dotyczące problematyki zdrowotnej i zadają je pani doktor, która w bardzo przystępny i ciekawy sposób je przybliża i wyjaśnia.
Podczas naszej ostatniej wycieczki w miesiącu październiku, dzieci miały okazję zwiedzić całą poradnię, zapoznać się z funkcjonowaniem i przeznaczeniem poszczególnych pomieszczeń, a wybrane i chętne dzieci zostały zmierzone i zważone, pani pielęgniarka zmierzyła też dzieciom ciśnienie a pani doktor zademonstrowała jak wygląda badanie słuchu.
Dzieci zgromadzone w gabinecie pani doktor wysłuchały też ciekawej pogadanki na temat chorób wieku dziecięcego, objawów, przebiegu i ich leczenia.
Pani doktor wyjaśniła również dzieciom jak należy dbać o swoje zdrowie, zachęciła do korzystania ze spacerów i zabaw na powietrzu i oczywiście do jedzenia pysznych surówek w przedszkolu.
Spotkanie w poradni było bardzo przyjemne i ciekawe, dzieci otrzymały ładne kolorowanki o tematyce zdrowotnej i zaprosiły panią doktor na następne spotkanie do przedszkola.

mgr Barbara Ciuruś

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

6 KOMENTARZE

 1. A-F

  Czy jakiś polonista może tu napisać jak się poprawnie powinno pisać nazwisko KINCEL w odmianie przez przypadki ( oficjalnie nie odmienia się nazwisk ale jak już komuś jest wygodniej to czy forma „…Ryszarda KINCELA”????) Wydaje mi się, że na ucho powinno być Kincla ( ale czy ktoś może to potwierdzić lub zaprzeczyć?).

 2. red

  I słusznie: ma być Kincla. skąd to przekonanie, że nazwisk się nie odmienia? Nasz język zbudowany jest na formach fleksyjnych i to wstyd nie odmieniać nazwisk. Oczywiście, że się odmienia nazwiska. (polonista)

 3. A-F

  UUUUU! Widzę, że redakcja szybko zareagowała i poprawiła nazwisko ( a ja sie tylko pytałem:))))).Pozdrawiam

 4. Już myślałam że biblioteka będzie teraz nosić imię Jana Pawła Drugiego.Teraz wwszystkie szkoły,instytucje,place zabaw,przedszkola noszą imie wielkiego papieża. Jestem osobą wierzacą,ale nie spodobałby mi się ten pomysł.Imię dyrektora Kincel,jest jak bardziej na miejscu!!!!!

 5. Markus

  Sądzę,że to dobry pomysł.

 6. Cieszę się, że tak zdecydowano.Pan dr Ryszard Kincel zasłużył swoim zaangażoawniem i pracą dla miasta,aby biblioteka którą kierował tyle lat nosiła Jego imię.Dobrze, że o tym pomyślano.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here