Zajęcie otwarte

0

„RUCH ROZWIJAJĄCY” W. SHERBORNE W PRACY Z DZIEĆMI
W ODDZIALE INTEGRACYJNYM.
Pracując w oddziale integracyjnym nauczyciel poszukuje takich metod pracy z dziećmi, które pozwolą mu tak kierować rozwojem wychowanków by we wszystkich podejmowanych codziennych działaniach wystąpiła stymulacja ich rozwoju. Taką właśnie metodą jest „Ruch Rozwijający W.Sherborne”, która to nastawiona jest głównie na rozwijanie poprzez odpowiednie ćwiczenia i zabawy ruchowe-takich cech jak: poczucie własnej wartości i pewności siebie, poczucie bezpieczeństwa, odpowiedzialności, wrażliwości, umiejętności nawiązywania kontaktów z drugą osobą. Ta metoda szczególnie jest przydatna w pracy z dziećmi nadpobudliwymi, agresywnymi, lękliwymi oraz w przypadkach głębszych zaburzeń rozwojowych.
Biorąc to wszystko pod uwagę, a przede wszystkim dobro naszych dzieci opracowałyśmy Program Zajęć Stymulujących Rozwój Dziecka w oddziale integracyjnym wykorzystując proponowane ćwiczenia i zabawy przez autorkę „Ruchu Rozwijającego” W.Sherborne.
Wspólnie z rodzicami małymi krokami będziemy pracować nad tym by dzieci zdrowe ale przede wszystkim dzieci z zaburzeniami rozwojowymi miały świadomość własnego ciała i usprawniały go ruchowo, by miały świadomość przestrzeni i działania w niej, by umiały dzielić się przestrzenią z innymi i umiały bez oporów nawiązywać z nimi bliski kontakt.
Pragniemy wyjść naprzeciw rodzicom dzieci chorych, by biorąc udział w zajęciach prowadzonych tą metodą, mieli możliwość spotkania się z innymi osobami mającymi problemy z dziećmi, aby mieli możliwość dzielenia się swoimi kłopotami, wymiany doświadczeń, zobaczenia swego dziecka na tle grupy i szansę nauczenia się nowych skuteczniejszych zachowań wobec niego. Wspólne zabawy i ćwiczenia, możliwość kontaktu ze specjalistami (psycholog, logopeda) będą dla naszych rodziców dużym wsparciem.
Już pierwsze zajęcia przyniosły nam wszystkim dużo pozytywnych doznań. Było wesoło, dzieci ogromnie przeżywały uczestnictwo rodziców w proponowanych ćwiczeniach, a rodzice mieli okazję zobaczyć swą
pociechę na tle grupy. Wspólne ćwiczenia oparte o metodę W. Sherborne to sposób działania dający szansę na prawidłowy rozwój dziecka i poprawę funkcjonowania dziecka i rodziny.
Opr. Halina Król

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here