Olimpiada Ochrony Środowiska

0

Krzysztof Kochel z I Liceum Ogólnokształcącego i Dorota Łyko z II Liceum Ogólnokształcącego będą reprezentować województwo na Finale Krajowym Olimpiady, który odbędzie się w dniach 1-2 grudnia w Przysieku k/Torunia. Finał Wojewódzki Olimpiady Ochrony Środowiska województwa śląskiego odbył się 17 listopada 2005r. w siedzibie Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie.

Olimpiada Ochrony Środowiska ma na celu przede wszystkim upowszechnianie wiedzy o środowisku przyrodniczym, przyczynach i skutkach jego zanieczyszczania, poznanie metod ochrony środowiska oraz zasad ekorozwoju, rozwijanie świadomości oraz wrażliwości ekologicznej, a także wiedzy
o lokalnym środowisku przyrodniczym. Zakres materiału, zawiera również tematykę związaną z ochroną środowiska na obszarach wiejskich, energią odnawialną, zasadami dobrych praktyk rolniczych, agroturystyką i standardami ochrony środowiska obowiązujące w Unii Europejskiej.

W tegorocznej edycji wzięło udział 35 uczestników, wyłonionych
z eliminacji szkolnych w 26 szkołach ponadgimnazjalnych naszego województwa.

Członkowie komisji oceniającej XVII finału wojewódzkiego podkreślali wysoki i niezwykle wyrównany poziom wiedzzy i umiejętności zawodników.
/BSp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here