Obchody dnia św. Marcina

0

22 listopada 2003r., w kościele św. Jana Chrzciciela na Ostrogu miały miejsce obchody dnia św. Marcina, biskupa z Tours.
Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu przygotowali inscenizację przedstawiającą życie św. Marcina. Inscenizacja łączyła w sobie elementy historyczne z elementami legendy. Występy uczniów poprzedziły parodniowe próby oraz prace związane z przygotowaniem strojów i scenerii.

Dzieciom przybyłym na Mszę św. szkolną występ uczniów bardzo się spodobał, co potwierdzały licznymi brawami. Na tym jednak obchody nie zakończyły się. Po Mszy św. dzieci zostały obdarowane rogalami, mającymi przypominać kształt podkowy. W tym miejscu organizatorzy dziękują panu Chrobakowi z ul. Staszica za wypiek i ufundowanie 300 rogali cynamonowych. Ku zdziwieniu i uciesze wielu dzieci pod kościół podjechał św. Marcin. Konia udostępnili państwo Rusnarczykowie z Ocic. Stroju dla św. Marcina użyczył pan Adrian Niewiera – sołtys Samborowic.
Następnie wokół kościoła ruszyła procesja, której przewodził św. Marcin. Tuż za nim podążały dzieci z latarkami. Latarki – symbol światła – symbolizują również dobre czyny, których św. Marcin, już jako chrześcijanin, dokonał wobec najuboższych, będąc dla nich promykiem nadziei w ich szarym, pełnym trosk i bólu życiu.
Dyrekcja Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu oraz organizatorzy dziękują sponsorom za wsparcie, a uczniom za udział w przygotowaniach i przebiegu obchodów dnia św. Marcina. Byli to uczniowie klas: technikum – IIb, IVa, IVb IVe oraz IIh liceum. Główną rolę, postać Marcina, odegrali: w kościele – Sebastian Węgorowski, a Marcina na koniu – pan Roman Tendera.
Serdeczne podziękowania składa się proboszczowi parafii św. Jana Chrzciciela, ks. Jerzemu Hetmańczykowi, za udzielenie zgody na obchody dnia św. Marcina w/w parafii.

- reklama -

Nad przebiegiem obchodów czuwała Renata Sput

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here