„Casting”

0

„Casting” premierowy spektakl grupy teatralnej „Irrealis” według autorskiego scenariusza Andrzeja Biskupa jest dowodem na to, że humanistyka i mechanika może iść ze sobą w parze. O związkach humanistyki i mechaniki mówił Sławomir Janowski – dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych, skąd wywodzi się skład grupy „Irrealis”, .

Wszelkie podobieństwo w tym spektaklu jest jak najbardziej przypadkowe – zazanaczyli artyści – jednak nie trudno tam dostrzeć plejadę gwiazd polskiej sceny politycznej.

Rzecz dzieje się w teatrze IV Rzeczypospolitej w budowie. Tu prezes Lampart Rypin prowadzi casting dla prezesa i jego brata, Andrzej Lepiej woła: „Ja chcę władzę, taką jak ty posiadasz” i co rusz powtarza: „Przebojowicz musi odejść”, a ojciec Ligi Polskiego Raju obiecuje becikowe.

Wybór ministrów poprzez casting nie jest rzeczą łatwą i tylko sekretarka dyrektorki teatru w tym wszystkim skutecznie się orientuje.

Grupa teatralna „Irrealis” wzmocniona wokalnie przez zespół „Miraż” i niezwykle ekspersyjnie śpiewającą solistkę zespołu Hannę Hołek zakończyła swój popis finałową piosenką o Polsce, o jakiej wszyscy marzymy: „mądrej i szlachetnej”.
/BSp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here