Dyskoteki na cenzurowanym

0

Wójt gminy wystąpił do zarządu powiatu o wydanie zakazu organizowania na jego terenie imprez masowych. Na myśli ma dwie krzyżanowickie dyskoteki.
Jak twierdzi, nie chce lokali zamykać, chce tylko przestrzegania praw. Zakłócanie ciszy nocnej, sprzedaż alkoholu nieletnim, demoralizacja młodzieży, stawianie samochodów w miejscach niedozwolonych, narkotyki – wymienia.

Radni poparli go na ostatniej sesji Rady Gminy. A wśród mieszkańców zdania są podzielone – jedni widzą w nich atrakcję, inni dostrzegają problem, bo hałas, bójki, pijaństwo, zastawianie bram samochodami.
Dlatego wójt chce się z tym uporać, powołując na ustawę o imprezach masowych Kryterium jest przy tym liczba uczestników. O imprezie masowej można mówić wtedy gdy jest ich więcej niż trzystu. Wójt Fulneczek twierdzi, że w krzyżanowickich dyskotekach bawi się grubo ponad tysiąc osób, a zdarza się, że nawet i kilka tysięcy. Marek Jureczko, współwłaściciel klubu Manhattan temu zaprzecza. Zapewnia też, że na teren dyskoteki wpuszczane są jedynie osoby powyżej 16 roku życia a alkohol sprzedawany jest jedynie pełnoletnim. Twierdzi również, że nie toleruje u siebie w klubie narkotyków.

Więcej czytaj w "Nowinach Raciborskich" nr 49 z 2005 roku

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here