Wycieczka polsko-czeska

0

Uczniowie SP4 i czeskiej szkoły w Strahovicach wspólnie odwiedzili zabytkowy teatr lalek w Opawie…29 listopada 2005 roku uczniowie SP nr 4 wspólnie z uczniami z zaprzyjaźnionej czeskiej szkoły w Strahovicach wybrali się na wycieczkę do Opawy.
Głównym celem wycieczki była wizyta w teatrze, ale radość dzieci była tym większa, że wycieczka miała charakter międzynarodowy. Już sam fakt wyjazdu za granicę, możliwość jej przekroczenia była dla wielu wielkim przeżyciem i nowym doświadczeniem. Spotkanie z czeskimi przyjaciółmi, których wiele razy gościli nasi uczniowie w swej szkole było również nie lada frajdą.
Największą jednak atrakcją wycieczki była wizyta w pięknym, zabytkowym teatrze w Opawie, który w ubiegłym roku obchodził jubileusz dwusetlecia.
Oczarowani bogactwem zdobień wnętrza teatru, uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zagadnieniami dotyczącymi kolejnych etapów powstawania spektaklu. Poznali zatem, pracę ludzi teatru; aktorów, charakteryzatora, choreografa. Była to swoista lekcja teatralna.
Po tej dużej dawce wiedzy, emocji i wielu radosnych przeżyciach, grupa udała się na spacer po pięknych, zabytkowych uliczkach Opawy. W Opawie bowiem, zachowały się liczne zabytki, które znajdują się w spisie państwowych zabytków chronionych.
Wycieczka ta była ze wszech miar kształcąca. Dała możliwość obcowania młodego widza ze sztuką, i unaocznienia procesów jej powstawania na scenie. Była lekcją teatralną i lekcją historii. Sprzyjała poznawaniu innej kultury i nawiązywaniu nowych przyjaźni.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here