Podsumowanie „Działaj Lokalnie IV”

9

14 grudnia w Radlinie odbyła się konferencja prasowa kończąca pierwszą edycję programu „Działaj Lokalnie IV” organizowaną przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku oraz Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.


Na spotkaniu obecni byli m.in. przedstawiciele CRIS – u, zaproszeni nagrodzeni grantobiorcy, w których skład wchodziło dziesięć organizacji pozarządowych z ośmiu powiatów Subregionu Zachodniego naszego województwa.
Racibórz reprezentowali: Małgorzata Makulewicz, autorka i koordynatorka nagrodzonego grantem programu edukacyjnego „Twój poród może być łatwiejszy – narodziny w wodzie”, o którym już wielokrotnie pisaliśmy na łamach portalu oraz Aleksander Kasprzak, sekretarz Fundacji na Rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu, jako organizacji pożytku publicznego.

Konferencja była doskonałą okazją by najwyżej ocenione organizacje pozarządowe – grantobiorcy mogli zaprezentować swoje działania w ramach dofinansowania ze środków CRIS i Polsko – Amerykańskiej Fundacji "Wolność". A i Racibórz zaznaczył na spotkaniu swój akcent – przedstawiono multimedialną prezentację raciborskiej lecznicy, która zajęła wysokie 63 – cie miejsce na liście Ogólnopolskiego Rankingu Ministerialnego Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Służby Zdrowia.

Akcję informacyjno – edukacyjną dotyczącą projektu nt. narodzin w wodzie przez pół tego roku prowadził oddział położniczy, Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego oraz Forum Kobiet Powiatu Raciborskiego. W ramach programu zrealizowany został także film promujący tę formę porodu, który wykorzystany zostanie na potrzeby edukacyjne i informacyjne przez Szpital Rejonowy w Raciborzu, Fundację na Rzecz Szpitala, Katedrę i Klinikę Położnictwa i Ginekologii w Tychach, Fundację "Rodzić po ludzku" w Warszawie.

Mam nadzieję, że film skierowany do widzów chcących poznać nowe, łatwiejsze formy porodu, ułatwi podjęcie odpowiedniej decyzji przyszłym rodzicom. – mówi Małgorzata Makulewicz.

/red.SaM/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

9 KOMENTARZE

 1. A-F

  Panie Tomaszu życzę panu sporo sukcesów na stanowisku wojewody i wiele satysfakcji z pracy na tym odpowiedzialnym stanowisku. Jako Raciborzanin trzymam za pana kciuki i liczę, że dbając o całe województwo i o jego rozkwit będzie miał pan na uwadze jedno z jego miast:)). WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!!

 2. Bardzo się z tego cieszę i myślę że lepszego prezentu na nadchodzący NOWY ROK nie mogliśmy się spodziewać,tylko nie czujmy się jak byśmy złapali pana Boga za nogi,i nie popadajmy w zbytnią euforię żeby nie zapeszyć.Przyłączam się do A-F z życzeniami WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!! Trzymamy za pana kciuki,powodzenia!!! P.S. Mam taką cichą nadzieję że chude lata dla Raciborza się wkońcu skończą:)))

 3. A-F

  Ja uważam, że wybór Raciborzanina na wojewodę jest dla trego miasta jakimś światełkiem w tunelu ( i już z tego się cieszę). Mam nadzieję, że teraz juz nikt nie będzie się domagał wyborów parlamentarnych na wiosnę (stracimy wojewodę i szansę). A po paru latach chętnie bym widział Tomasza Pietrzykowskiego na stanowisku prezydenta Raciborza:))

 4. bolo

  i jak tu nie wierzyc w opatrznosc,nie tak dawno temu mowilo sie ze wojewoda zostanie Markowiak,wiekszy nieudacznik od Osuchowskiego,Tomku cieszymy sie z twojego sukcesu,chociaz wiemy ze nie bedzie ci latwo,caly Raciborz cie wspiera,powodzenia

 5. ppp

  Myślę, ze większość Raciborzan gratuluje nowemu Wojewodzie i życzy mu wielu sukcesów !!! Jestem tez bardzo zadowolony, ze na tym urzędzie zasiada osoba dla której moje miasto nie jest anonimowe i jednocześnie przekonany że wkrótce będziemy sie mogli z nowym Wojewodą spotkać tu na miejscu – w Raciborzu.

 6. BRUM

  Na początku nie wierzyłem… w podstawówce rok starszy, grzeczny chłopczyk, jestem wzrokowcem, więc pamiętam… Brawo!!!! To wielki sukces… Ale i wielka strata!!! Wracaj chłopie do Raciborza i ratuj to nasze zadupie dinazaurów!!!! Gratuluje.

 7. A-F

  Teraz Tomek ma okazję pracować dla dobra całego województwa a po paru latachgdy nastąpi zmiana na stanowisku wojewody miasto Racibórz obowiązkowo musi pamiętać o nim i zaoferować mu fotel prezydenta ( chyba, że na wiosnę będą wybory parlamentarne to wtedy expresowo Tomka ściągnąć do Raciborza i na tronie posadzić. Mam jednak nadzieję, że wpierw wiele pomoże temu miastu teraz będą w Katowicach a potem bogaty o doświadczenia będzie w raciborskim UM piastował najwyższe stanowisko.

 8. d

  Jak Pan Pietrzykowski sprawdzi się na tej funkcji dopiero zobaczymy – zwłaszcza, że będzie musiał zająć właściwą pozycję w układach oficjalnych i tych już trochę mniej… W każdym razie chyba wszyscy życzymy mu powodzenia (a funkcja wojewody tak zagmatwanego Śląska wyzwaniem jest nie lada) i jesteśmy dumni z jego raciborskich korzeni.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here