Koncert Noworoczny ze starostą

2

4 stycznia, starosta raciborski zaprosił swoich gości na tradycyjny noworoczny koncert, który odbył się w miejskim muzeum. Była to doskonała okazja do zarówno podsumowania ubiegłego roku, jak również przedstawienia zamierzeń, które władze samorządowe powiatu chcą zrealizować w roku 2006. W gronie zaproszonych znaleźli się m.in.: posłowie na Sejm RP Andrzej Markowiak i Henryk Siedlaczek, radne Sejmiku Województwa Śląskiego Jadwiga Hyrczyk – Franczyk i Gabriela Lenartowicz, a także samorządowcy gmin z terenu powiatu raciborskiego, przedstawiciele lokalnego biznesu, nauki i kultury, kierownicy i naczelnicy referatów i wydziałów Starostwa Powiatowego w Raciborzu, kierownicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych podległych Powiatowi Raciborskiemu.


Dla powiatu raciborskiego był to rok niezwykle udany. – powiedział na wstępie starosta. Zwrócił uwagę przede wszystkim na sukces raciborskiego szpitala, bowiem, po wielu bataliach udało się w końcu oddać do użytku nową siedzibę Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego, co definitywnie zakończyło przeprowadzkę lecznicy do nowego obiektu. Podkreślił także dobrą lokatę raciborskiej placówki w rankingu szpitali opublikowanym na łamach dziennika "Rzeczpospolita", gdzie nasz znalazł się w czołówce najlepszych w województwie i na 63 miejscu w kraju. Ponadto udało się przeprowadzić wiele inwestycji w placówkach oświatowych, głównie inwestycji termomodernizacyjnych.

Starosta Wziontek mówił też o sukcesach młodych ludzi kształcących się w szkołach podległych powiatowi. Wspomniał o ostatnim sukcesie Kasi Dulian, która jest aktualną wicemistrzynią Europy w pływaniu na 200 m stylem klasycznym, zdobyła też V miejsce podczas pływackich Mistrzostw Świata. Wspomniał też o osiągnięciach młodzieży w licznych konkursach i olimpiadach, zdobywającej laury na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim, a nieraz i na międzynarodowym.
Przypomniano, że od września minionego roku w Pogrzebieniu działa Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza.

2005 rok dla powiatu zamknął się dużym sukcesem finansowym. W ostatnich dniach starego roku, na konto powiatu wpłynęły bowiem dodatkowe środki w ogólnej kwocie ponad 7 mln zł. – Były to różnego typu dofinansowania pozyskane przez powiat z Banku Rozwoju Rady Europy czy z Ministerstwa Edukacji i Nauki. – mówił Starosta Wziontek. – Ale większość tej kwoty, bo prawie 4 mln 400 tys. zł, była to dodatkowa subwencja oświatowa, która bardzo nas ucieszyła. Pieniądze wydatkowane zostaną już w tym roku.

Służba zdrowia, oświata i bezpieczeństwo to nasze priorytety w roku 2006. – mówił starosta. Poinformował, że w nowym roku kontynuowana będzie inwestycja budowy Szpitala Rejonowego w Raciborzu, z zamiarem uruchomienia oddziałów geriatrii i neurologii. Ponadto w ramach inwestycji planuje się budowę bloku operacyjnego. Wkrótce oficjalnie oddany również nowy oddział szpitalny – Oddział Intensywnej Opieki Medycznej.W drugiej części spotkania wystąpił zespół "Frank Prus Trio" z Rybnika. Franciszek Prus, Andrzej Kocyba i Jerzy Węglarzy zaprezentowali wspaniały muzyczny koktajl – muzyka klasyczna, jazzowa, rozrywkowa.
Po koncercie, goście zaproszeni zostali na poczęstunek, gdzie Jerzy Wziontek wzniósł toast noworoczny. Życzył wszystkim zdrowia, szczęścia i pomyślności.


/s/- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. I ja spotkałam się z taką sytuacją przy przyjęciu do szpitala pomimo że miałam plastikową kartę ubezpieczenia społecznego żądano ode mnie odcinka renty to w takim razie po co są te karty. To że na izbie przyjęć nie ma czytnika do tych kart to nie wina pacjętów ale niewydolnej dyrekcji.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here