Udowodnij żeś Polak

Podwójne obywatelstwo może być przyczyną problemów przy wymianie starego dowodu osobistego na nowy. Po latach emigracji wielu rodaków powraca do kraju i mimo, że nie zrzekli się polskiego obywatelstwa, muszą udowodnić, że Polakami nadal są.
Do takich osób należy Marek Mądrzyński z Raciborza. Pod koniec ubiegłego roku przyszedł do raciborskiego magistratu, gdzie chciał wymienić stary dowód osobisty na nowy. Urzędniczce z wydziału spraw obywatelskich przekazał wniosek, dwa zdjęcia i nieważny paszport, wystawiony w Konsulacie Generalnym RP w Kolonii. Urzędniczka najpierw nie chciała przyjąć dostarczonych przez niego zdjęć, wyrażając się, że „nie są stąd”. Potem zwróciła uwagę na to, że jego nieważny już polski paszport został wystawiony za granicą i że do przyjęcia przez nią wniosku potrzebny jest ważny dokument, poświadczający polskie obywatelstwo.

Więcej czytaj w "Nowinach Raciborskich" nr 2 z 2006 roku

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Wydaje mi się, iż nie jest to najważniejsze. Rzucanie personaliami na ogół nie sprzyja jakiejkolwiek współpracy, a sam – choć byłem jedynie przewodniczącym zebrania – mam nadzieję, że do forum przystąpi większość (bo we wszystkie już nie wierzę) organizacji, w tym te, których przedstawiciele opuścili salę. I choć jestem głęboko poruszony tym, co się stało (wstyd, choćby przed obecnymi gośćmi z Wodzisławia i Rybnika) to ciągle mam nadzieję, że nasze NGOsy – przemówią jeszcze wspólnym głosem.

  2. Moim zdaniem Dawid powinieneś ujawnić te osoby związane z lokalną polityką z tego powodu by przy najbliższych wyborach jeśli będą startowali ponownie to społeczeństwo powie im przy urnach NIE!. Zresztą ja nie będę głosował na nikogo kto obecnie zasiada w Sali Kolumnowej UM.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here