Kultura na końcu świata

0

Już w tę sobotę sobotę Raciborskie Centrum Kultury, Grupa Rosynant i pub „Koniec Świata” rozpoczynają realizację kolejnego projektu kulturalnego „KULTURA NA KOŃCU
ŚWIATA”!

W ramach projektu, dwa razy w miesiącu (od stycznia do czerwca i od wrześnie do grudnia) w sali kameralnej D.K. "Strzecha" odbywać się będą imprezy kulturalne – koncerty, spektakle, wieczory autorskie i… i…
Imprezy te ukierunkowane będą przede wszystkim na raciborską młodzież, choć nie zabraknie wydarzeń, które skierowane będą do wszystkich miłośników sztuki.

Projekt zainaguruje koncert zespołu MOTYW z Mysłowic, który odbędzie się już w tę sobotę, 21 stycznia o godzinie 19.00.
Chłopcy grają autorską mieszankę wszystkiego co pachnie emocjami, gitarowym riffem, melodyjnym wokalem i pozytywną energią. Niedawno wydali pierwsze demo o tytule "Motyw".
Wstęp: 5 zł.

A po MOTYWIE…
Kolejne koncerty zapowiadają się równie ciekawie. 4 lutego do naszego miasta przyjeżdża nie kto inny jak płocki zespół… LAO CHE, który zasłynął w III RP płytą "Powstanie Warszawskie". Jeśli w roku 2005, grupa młodych ludzi gra o słynnym powstaniu (miłość Warszawa – Londyn, dowodzenie bataliami, latające samoloty, komunikaty radiowe, hitlerowcy i romantyka wojenna, niezwykła szczerość i tragizm, a przy tym zupełny brak patosu i pustych słów…) – to nie może być coś zwykłego. Poza tym – I miejsce słuchaczy Trójki (płyta roku 2005 – przed Kultem, Strachami, Janerką i Świetlikami) – mówi samo za siebie.

25 lutego impreza bluesowa – zagra "7 w nocy" – zespół o korzeniach raciborskich, obecnie działający aktywnie w Krakowie.

W dalszych planach są m.in. niezwykle ciekawe, ambitne zespoły krakowskie – Cashmere, Bordo, Paulina Bisztyga a także Folkoperacja, przegląd młodych twórców raciborskich i inne.

Jak zapewniają organizatorzy będą się starać sorganizować comiesięczne spotkania poróżników oraz inne imprezy.

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here