Udany debiut judoków z UKS „GLOB”

Przy „Szkole na Ostrogu” działa od roku sekcja judo w ramach Uczniowskiego Klubu Sportowego „Glob”.
Pierwsze starty zaowocowały już zaowocowały pierwszymi sukcesami naszych młodzików. W turnieju MŁODYCH NADZIEI w Żorach startowało sześciu naszych młodych judokow. Czterech z nich zdobyło medale.

I miejsce w wadze do 40 kg zajęła niezwykle utalentowana Karolina Wojciechowska, pokonując po drodze cztery doświadczone zawodniczki innych klubów. Po III miejsca sięgnęli: Bartosz Olszówka, Maciej Beker i Adam Fedorowicz.

Dnia 8 stycznia 2006 roku odbył się turniej Trzech Króli w Suszcu. Nasi zawodnicy potwierdzili dobra formę. Drużynowo uplasowali się na IV miejscu na osiem startujących zespołów. Maciej Beker, Bartosz Olszówka, Kamil Kwok i Kamil Bujak zajęli II miejsca, a Karolina Wojciechowska oraz Wojtek Wycisk zakończyli zawodu na III pozycji.

Mamy nadzieję, że dzięki pierwszym sukcesom wzrośnie zainteresowanie tą jeszcze mało znaną dyscypliną w Raciborzu. Dotychczas judocy ćwiczyli na wypożyczonej macie z Poloni Rybnik. Od nowego roku UKS posiada nową oryginalną Tatami do judo, którą po wielu zabiegach trenera Jana Kowalewskiego dostaliśmy od Polskiego Związku Judo. Warunki do treningu są idealne dzięki aktywnej postawie dyrektor szkoły, pani Beaty Stępień oraz prezesa klubu pani Beaty Joszko.

Sekcja judo zaprasza wszystkie chętne dzieci do zapisywania się na treningi, które odbywają się codziennie od godziny 16:30. Przeprowadzane są również egzaminy na poszczególne stopnie kyu. W ostatnich dniach starego roku ośmiu zawodników zdało egzamin na wyższe stopnie szkoleniowe – V kyu (żółty pas).