Raciborska Konwencja Samorządowa

Konwencja odbędzie się w Domu Kultury „STRZECHA” w Raciborzu przy ul. Londzina 34, w piątek 20 stycznia 2006 r. Początek o godz. 18.00.
Podczas konwencji krótkie referaty wprowadzające wygłoszą:
– Prof. Jerzy Buzek – Poseł do Parlamentu Europejskiego – „Szanse rozwoju regionów w nowoczesnej Europie”
– Dr Jan Olbrycht – Poseł do Parlamentu Europejskiego -„Możliwości samorządu w pozyskiwaniu środków z UE”
– Dr Zygmunt Frankiewicz – Prezydent miasta Gliwice – „Budowanie silnego samorządu, – identyfikacja i przezwyciężanie barier”
– Gabriela Lenartowicz – Radna Sejmiku Województwa Śląskiego – „Ocena aplikacji środków z UE dla ziemi raciborskiej – lokalizacja zagrożeń”

Po wystąpieniach gości przewiduje się dyskusję, w wyniku której, mam nadzieję, uda się określić główne kierunki rozwoju Raciborszczyzny.

- reklama -

24 KOMENTARZE

 1. Ja bym tylko chciała, żeby tam gdzieś w środku był porządny sklep obuwniczy… 😉 a poza tym, to chyba dobrze, że R-rz się,jakby na to nie patrzeć,rozwija 🙂

 2. Bardzo bym się cieszył jeśli prezydent Osuchowski „…jeszcze za (swojej)kadencji!” postara się ściągnąć kolejnych inwestorów do Raciborza bo ścieżka jak już raz się utrze to należy to wykorzystać a czas gra na niekorzyść Raciborza. Warto by w SRC powstał też jakiś zakład pracy ( już nie wspomnę o jakiejś podstrefie ekonomicznej).Nie możemy stać się miejscowością zaściankową w ROWie (dosłownie i w przenośni).

 3. Szkoda kolzamu ,ozma bylo roziwnac ta firme. a jesli chodzi o kupcow slakisch to ciagle placza ze auchan zabierze miejsca pracy a jak widac chce nawiazac wspolprace z naszymi zakladami.

 4. hallo? czy wy poważnie piszecie? a co z oborą? to chyba jedyne spokojne miejsce gdzie mozna jeszcze odpocząć, a tu nagle zrobi sie szum, bezsensowna bieganina, za dobrami materialnymi, ja nie widze w tym nic fajnego „przydałby sie jakiś fajny sklep obuwniczy”… bez komentarza, ludzie oszczędzilibyscie bynajmniej obore…

 5. Jak to co z Oborą? Będzie ogrodzona i pobierana opłata. Kto wpadł na taki pomysł chyba wszyscy wiedzą (a tym co nie wiedzą, to podpowiem, że nie obecny prezydent).

 6. W końcu zbudują coś porządnego. Muszą za nasze miasto wziąśc sie obcokrajowy aby sie rozwijało bo masze władze jakoś nic nie potrzafią zbudować. Później jest tylko narzekanie ze Rybnik sie rowjija a Racibórz nie.

 7. Niebezpieczeństwo zanieczyszczenia Obory to typowe robienie „z igły widły” przez ekologów. Na chłopski rozum przecież za hipermarketem będzie teren tylko dla pracowników (zaplecze)potem będzie ogrodzenie, dalej są tory a potem zaczyna się las. Z tej strony nie widzę możliwośći zaśmiecania a komu by się chciało z pudełkami i śmieciami jechać na parking przy Oborze jeśli będzie wielki na 1200 aut przy hipermarkecie(od strony ulicy).Jakoś ja się nie spotkałem ze śmieciami przy CH w innych miastach.

 8. miejmy nadzieję, że miasto będzie się nadal rozwijać, nie tylko handlowo, ale też kulturalnie. Strasznie mnie cieszą te wszystkie imprezy, które się zapowiadają np. w ramach kawiarenki jazzowej. Na razie nasze miasto nie miało szczęścia do tzw. „ojców” miasta, którzy w tym wypadku raczej są ojczymami. Ale może to się zmieni. Racibórz jest pięknym miastem z tradycją i historią i trzeba go rozwijać. Pzred wojną były tu dwa teatry !

 9. Zwrociliście uwage tylko na jeden aspekt tego artykułu-środowisko,Obora. A mnie zastanawia inny-jestem ciekaw czy wladze naszego city wogóle pochwalily sie Francuzom o planowanym remoncie???? a może nabrały wody w usta i ich zaskocza? Potem tamci sie wkurzą i jeszcze beda chcieli wycofac z inwestycji???

 10. Ciekawe co Schiever powiem, jak okaże się, ze markety doczekająsię otwarcia, a most nie będzie wyremontowany i miasto (prawie) odcięte. Może odszkodowanie 😉

 11. No własnie! Prezydenci zapewniają Francuzów że zdąża, (moż ei na papierze!!??) a tu myk, niespodzianka hahaha I potem jeszcze zdziwią się jak Schiever sie wpieni że jednak się nie wyrobili i skazali ich na kilka miesięcy pustego obrotu!

 12. Aby nie było niespodzianek chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby najpierw wyreomontowanie mostu, a następnie rozpoczęcie inwestycji CH Auchan. W przeciwnym razie może dojść faktycznie do niezłego ambarasu na styku: władze Raciborza, Woj. Dyrekcja Dróg i Mostów, wykonawca budowy mostu, inwestor Auchana, wykonawca bo każdy może trafić na jakąś niespodziankę. No i są jeszcze na dodatek… mieszkańcy Raciborza którzy w przyszłym roku będą wybierać nowe władze miasta.

 13. nie chodzi mi o hałas w oborze, tylko o klimat…. Jest sie w oborze pod wieczór, ściamnia sie i co widzimy? Na prawo i lewo wszędzie swiatła. Zero klimatu, a mało takich miejsc „z klimatem”, w ogóle nie miałam na mysli ekologii.. Ludzie warjują, ale cóz wyscig szczurów i pogoni za pieniędzmi, ble

 14. Wiedżmo a co Ty robisz wieczorami jak już jest ciemno w Oborze?. Pewnym osobom przeszkadzają światła ( to te, które parkują wieczorami i nocami na „parkingu miłości” pod Oborą). Ale pewnie nie o tym myślałaś wiedźmo?:)))))

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here