Program unijny w II LO

W dniu 25.01.2006 w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Raciborzu Odbyło się spotkanie młodzieży w ramach programu unijnego pod tytułem „Starting in 25: Enlargement is for us”. W programie uczestniczyli uczniowie II LO jak i delegacje następujących szkół: Gimnazjum Nr 1, Nr 2, Nr 3, Nr 4, Nr 5, ZSB, ZSM, ZSOMS, ZSE, Gimnazjum w Kornowacu, Gimnazjum w Lubomi, Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich, ZSO w Grzegorzowicach i goście z zaprzyjaźnionego Gimnazjum z Opavy.
O skali przedsięwzięcia może świadczyć fakt, że w spotkaniu uczestniczyło ponad 500 osób.

W projekcie bierze udział 7 państw członków Unii. Są to Włochy – koordynator projektu ze swoją siedzibą
w Provincia Regionale w Palermo na Sycylii oraz jednostki szkolne z Francji, Hiszpanii, Węgier, Litwy, Finlandii i Polski .


Celem projektu jest uświadamianie młodym ludziom faktu, iż rozszerzenie Unii, które nastąpiło 1 maja 2004 r.
o takie państwa jak: Cypr, Czechy, Estonię, Węgry, Litwę, Łotwę, Maltę, Polskę, Słowenię i Słowację, jest dla tych młodych ludzi korzystne, a rozszerzona Europa stoi dla nich otworem, proponuje im wyzwanie, które może zapoczątkować nowe wspólne działania.


Organizatorami spotkania były Pani Kornelia Herud i Pani Jolanta Nowak, nauczycielki j. angielskiego w II LO.


Więcej informacji na stronie internetowej II LO www.zso2rac.info. Zapraszamy również do galerii zdjęć, których autorem jest znany raciborski fotografik Pan Bolesław Stachow.
AKA

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here