„Mechanik” wyjedzie na zagraniczne praktyki

Raciborski „mechanik” zakwalifikował się do udziału w unijnym programie „Leonardo da Vinci”. Dzięki temu młodzież tej placówki wyjedzie na miesięczne staże do oddziału Siemensa w Dolnej Saksonii. W ramach „Leonardo da Vinci” instytucja (np. szkoła) szuka zagranicznych partnerów, którzy zainteresowani współpracą międzynarodową przyjmą uczniów czy pracowników na staż. Organizacja wysyłająca zgłasza następnie swój pomysł – projekt na konkurs projektów i jeśli projekt zostanie zatwierdzony, otrzymuje dotację na jego realizację. Projekty oceniają eksperci krajowi i unijni pod kątem promowania wymiaru europejskiego w systemach kształcenia zawodowego i współpracy międzynarodowej.

Opracowany przez ZSM projekt uzyskał w konkursie krajowym wysoką ocenę 1,5 (w skali od 1 do 4, gdzie 1 to najwyższa nota).

Na praktyki wyjedzie w sumie 40 uczniów. Projekt jest przedsięwzięciem długofalowym i w przyszłości szkoła planuje nawiązać podobną współpracę z firmami i instytucjami z Francji i Anglii.
Staże są całkowicie bezpłatne dla uczniów, ponieważ na realizację całego stażu Krajowa Agencja Programu „Leonardo Da Vinci” przyznała dotację w kwocie ponad 48 tys. euro.
Na pierwsze praktyki młodzież wyjedzie już w najbliższą niedzielę.

/s/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here