Śnieg w sąsiedzkim „prezencie”

Z terenem Szkoły Podstawowej nr 13 graniczy szeregowiec garaży samochodowych. Należą one przede wszystkim do mieszkańców pobliskich budynków, sąsiadujących z placówką. Jednak sąsiedztwo to nie zawsze można nazwać dobrym.


Dwa dni temu stojąc w oknie zauważyłam jak dwóch właścicieli garaży oczyszcza ich dachy ze śniegu. Świetnie, tylko dlaczego zrzuca go na nasz, dopiero co oczyszczony teren? – oburza się dyrektor szkoły Bogusława Małek. – Zrzucony śnieg tuż przed wejściem do szkoły utworzył spore zwały. Nikt nie przejdzie przez bramę gdy zacznie topnieć. Utopimy się w tej wodzie!

Dyrektor poprosiła więc woźnego o interwencję. „Odwalcie się” – miał usłyszeć od sąsiadów. Jak twierdzi szefowa placówki byli opryskliwi i stwierdzili, żeby pilnowali „swojego nosa”. Wezwała więc straż miejską. I, ku jej zdziwieniu, od funkcjonariuszy nie uzyskała pomocy, w zamian… byli w ogóle zdziwieni i źli, że ich wezwałam. Oczywiście skończyło się bez jakiegokolwiek działania z ich strony – dodaje.

Komendant straży, Szymon Czeczko odpowiada, iż sprawa nie zakończyła się interwencją, gdyż „nie stwierdzono popełnienia wykroczenia”.
Dzieci wspinają się na te śnieżne góry i wskakują na dachy garaży – dodaje Małek. – Wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Kto wtedy za to odpowie…?

/SaM/

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. Masz rację, chyba autor artykułu nie zadał sobie trudu by sprawdzić co to za przedsiębiorca z H.Kretka i powtarza za kimś, kto usilnie chce kreować POlityka na wielką osobowość…(wielką bo POseł powinien się wielkimi oataczać). Czasem trzeba umieć się przyznać do POrażki i otwarcie POwiedzieć: nie wyszło mi na POlu przedsiębiorstw, teraz zabieram się za POlitykę…

  2. Program – tragedia. Wstyd było to ogladać. Prowadzący nieprzygotowani do programu, uczestnicy wydawało sie, ze nie znają zasad gry, pytania uwałczały swym poziomem, ogólny nieład i partactwo. Po prostu TVN. Gratulacje!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here