Szlaban na dziewiątki

Do działającego w Kuźni Raciborskiej pogotowia ratunkowego nie można się dodzwonić wybierając numer 999. Szefostwo prosi, ale starostwo nie jest w stanie sprawy załatwić z powodów formalnych.999 lub 112 łączy z Raciborzem. Pogotowie w Kuźni Raciborskiej dysponuje jedynie numerem stacjonarnym. Czasem się dzieje i tak, że telefon mieszkańca gminy przyjmuje pogotowie w Rybniku lub nawet Opolu. Dopiero tam łączą dzwoniącego z Kuźnią lub podają mu jej numer stacjonarny. To wszystko trwa. A przecież czas liczy się w takich sytuacjach najbardziej.

Starostwo tłumaczy, że przyznać numer alarmowy można tylko podmiotowi publicznemu, a takim nie jest "Mawo – Med", prowadzący pogotowie w Kuźni Raciborskiej.

Więcej czytaj w "Nowinach" nr 7 z 2006 roku

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. A ja sobie robię spacerki w zimie,kiedy pada śnieg albo śnieg z deszczem. Nie ma nic lepszego niż takie własnie naturalne nawilzanie skórt na buzi. Naprawdę,polecam!!

  2. jeszcze lepsze nawilżanie skóry jest wtedy gdy idziesz chodnikiem a rozpędzony samochód wjedzie w kałużę – to dopiero jest nawilżenie ( i jakie odżywcze z tą maseczką błotną:)))))

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here