Jak pączki w maśle

  Tłusty Czwartek to taki dzień w roku, w którym z założenia dajemy sobie przyzwolenie na pączki. I chociaż świat wokół nas zmienia się w szalonym tempie, to o tej wiekowej tradycji zdają się pamiętać wszyscy.  Wręcz grzechem byłoby nie zjeść tradycyjnego pączka z marmoladą. Mówi się, że jeśli ktoś w tłusty czwartek w ogóle nie zje pączka, nie będzie mu się wiodło.  Tłusty czwartek, który w tym roku przypada 23 lutego, kochamy wszyscy. Któż nie lubi pączków – słodkości ociekających lukrem lub osypujących się cukrem pudrem. Niektórzy, gdy tylko je zobaczą, zapominają o bożym świecie. Nic dziwnego – cukiernie prześcigają się w uatrakcyjnianiu tych specjałów. Mogą być nadziewane nie tylko zwykłą marmoladą, ale także likierem, budyniem, serem, a nawet bitą śmietaną. Dawniej pączki były też elementem wróżby. Gospodyni przyrządzając pączki, nadziewała niektóre migdałem lub orzechem. Wierzono, że kto na nie trafi, będzie miał w życiu szczęście…  W tłusty czwartek przeciętny Polak zjada 2,5 pączka, a wszyscy Polacy w tym czasie pochłaniają ich prawie 100 milionów. Gdyby je ustawić jeden koło drugiego, wówczas linia pączków ciągnęłaby się od Szczecina do Katowic…
  Dużo? No cóż jeśli nie można żyć jak pączek w maśle, trzeba sobie pozwolić na pączki smażone na maśle.
  /BSp/

  - reklama -

  8 KOMENTARZE

  1. Ale bedę grzeszyła dzisiaj!!!!!Rano dwa,po południu dwa i pod poduszkę dwa!!!Pychotka!!! Najlepsze krepelki są w ……nie,nie,nie powiem!!!!!!!Ale bedzie uczta! Mniam,mniam!!!!I proszę,żeby panie anorektyczki nie pisały mi tu dzisiaj ile kalori ma pączuś! Z marmoladką,budyniem,ajerkoniakiem itp…Drogie krepelki jesteście kochane!!!A-F,brytusie,Mirku,arteksie i wiele innych internautów,nie zaczynajcie dzień od włączenia komputerka,ale od zjedzenia KREPELKA!!!!!!!!!!

  2. Jeszcze dzisiaj nie jadłem ale mam zamiar zjeść 2- 3 ( tylko z marmoladką innych nie lubię). Wczoraj koło 23 przechodziłem obok piekarnii pana Malcharczyka – ALE PACHNIAŁO!!!! Mniam mniam:))

  3. Jesteś kochana, że tak się troszczysz o innych!!! Niestety w pracy mnie nikt nie poczęstował pączkiem 🙁 bo nikt nie miał (o zgrozo!) a potem zapomniałem kupić. Jestem za leniwy, żeby wyjść teraz do sklepu ale jutro nie podaruję! Pozdrawiam ciepło!!!

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here