Maraton matematyczny

23 lutego w Gimnazjum nr 3 odbył się VI Międzynarodowy Maraton Matematyczny „Mar – Mat 2006” z udziałem gimnazjalistów z: Polski, Czech, Niemiec, Włoch, Szwecji, Finlandii i USA. Patronat nad konkursem objęło Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz starosta raciborski.
Maraton rozpoczął się o godzinie 8.00 i trwał 12 godzin. W tym czasie uczestnicy samodzielnie rozwiązywali 150 zadań matematycznych. Forma konkursu pozwala uczniom sprawdzić swoją wiedzę i zmierzyć się przede wszystkim z samym sobą. Również zbadać swoje możliwości, wytrzymałość i umiejętność pracy w stresie w myśl motta: „To co musiałeś odkryć samodzielnie zostawia w twym umyśle ścieżkę, którą w razie potrzeby możesz pójść jeszcze raz.” (Georg Christoph Lichtenberg)

W konkursie wzięli udział gimnazjaliści z powiatu raciborskiego
i wodzisławskiego oraz drogą internetową uczniowie szkół z zagranicy.


12 godzin wysiłku, a jednak można to wytrzymać
– podsumował swój udział Tomasz Dubiel.
Pewnie, że jestem zmęczony. Ze 150 zadań nie zrobiłem około 20 – skomentował Leszek Sput, laureat wyróżnienia w zeszłorocznym maratonie.
Dla czytelników Raciborskiego Portalu Internetowego proponujemy zadanie 145: W 4 kg maku 10% stanowi piasek. Ile piasku musi usunąć Kopciuszek, aby zostało tylko 2% piasku?Konkurs zmagań matematycznych przerywany był zajęciami sportowymi pig-pong, hokej, zawody sprawnościowe. Ciekawostką było nawiązanie kontaktu internetowego z uczniami biorącymi udział w maratonie matematycznym w Czechach i udzielanie wywiadów redaktorkom szkolnej gazetki „Dyzio” Zuzi Jędrzejewskiej i Paulinie Duś.Uczestnicy „Mar – Mat 2006” jeszcze raz się spotkają w G3 podczas uroczystego podsumowania konkursu.

/BSp/

- reklama -

10 KOMENTARZE

  1. nie rozumiem skad w was takie oburzenie i komentarze w stylu ” *y!nie macie juz o czym pisac?”…przeciez to jest historia, to jest nasza przeszlosc!dlaczego nie chcemy pamietac o tym co sie dzialo?coraz czesciej zapominamy ze w raciborzu zyli żydzi( stanowili duzy procent ludnosci).obecnie malo kto wie gdzie znajdowaly sie cmentarze zydowskie.wszyskie zostaly zlikwidowane,wymazane z pamieci…tak jakby nigdy nie istnialy, jakby ich nie było…jakby problem nietolerancji nas nie dotykal…

  2. A ty nie powinneś się urodzic,RASISTO JEDEN!!!! Jak możesz wogóle tak się potpisywać!! radzę sięgnąć to tematyki obozowej,to ci się odechce żartów!!!

  3. To chyba jakaś promocja książki, a trzeba przyznać- trafna. Jeszcze nie wiemy co, ale „lager” to wystarczy dla niektórych, by być oburzony. Myślę, że jak może być Eichendorff to może być i „Lager”, bo to dwie prawdy – jest tych prawd więcej na terenie Ziemi Raciborskiej.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here