Świetlica dla dzieci

Na terenie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu, w pomieszczeniach udostępnionych przez placówkę, otwarto nową świetlicę środowiskową.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele władz oświatowych Raciborza: wiceprezydent Mirosław Szypowski, naczelnik i zastępca naczelnika WEKiS Marek Kurpis i Bożena Fedyn oraz pełnomocnik prezydenta ds. społecznych Iwona Trzeciakowska, wicedyrektor SSP15 Joanna Paszkowska i asystent posła Tadeusza Motowidły Janusz Gałązka. Pierwszymi gośćmi byli uczniowie SSP 15.Świetlica powstała staraniem prezesa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział w Raciborzu Krystyny Klimaszewskiej przy współudziale Urzędu Miasta i ofiarności sponsorów.
Pomieszczenia są świeżo odremontowane, a raciborska „Rameta” wyposażyła dwa pokoiki w gustowne meble.

Dzieci znajdą tu przytulny kącik prasowy, komputerowy, miejsce do spotkań i zajęć w grupie. Wkrótce świetlica przyjmie pierwsze grupy. 2 razy w tygodniu pedagodzy i studenci będą pomagać dzieciom w nauce. Zaplanowano zajęcia integracyjne, o tematyce profilaktycznej, również tarapeutyczne i wiele atrakcji: wycieczki, wyjścia do kina i jaskini solnej, spotkania z ciekawymi ludźmi, wyjścia na imprezy miejskie. O różne formy spędzania wolnego czasu zadbają panie: Dorota Jańska, Małgorzata Kozioł, Katarzyna Adamek-Chwalczyk.

/BSp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here