9 lat SKZR na scenie

Zespoły Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło” 9-lecie swojej pracy artystycznej obchodziły na scenie RCK. Tu przygotowany na tę okazję program „Król Maciuś I” zgromadził liczną widownię.


 


Tytułowy król Maciuś po wspaniałych uroczystościach koronacyjnych towarzyszył dzieciom, młodzieży i dorosłym członkom zespołu w pokazach tańców ludowych, nowoczesnych, towarzyskich i dyskotekowych.


 

Razem z nim publiczność podziwiała nowe układy taneczne i słuchała piosenek ludowych w wykonaniu zespołów folklorystycznych występujących przy akompaniamencie młodzieżowej kapeli „Raciborzanka.


 


Owacje zebrały i mażoretki i Szkraby, najstarsza grupa odtwarzająca poloneza i najmłodsze Myszki, i  Efekt I w układzie nowoczesnym „Pomiędzy niebem i piekłem” i pary turniejowe. Ciągle popularnością cieszą się pokazy mam mażoretek; dzisiaj w układzie „Komandosi” i podczas kankana.


 
Popis barwnych, rozśpiewanych, promieniejących radością zespołów przygotowała prezes stowarzyszenia Aldona Krupa, która pracę z dziećmi i młodzieżą zaczęła już dużo, dużo wcześniej przed powstaniem SKZR, jeszcze w DK "Strzecha".


 


Najbliższe występy „Źródła” będzie można podziwiać na raciborskim rynku już w pierwszych dniach maja podczas VI Międzynarodowych Spotkań Artystycznych: Śląsk – kraina wielu kultur”.


/BSp/
- reklama -
- reklama -

4 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here