Spotkanie z nowoczesnością

21 kwietnia 2006 roku 6-osobowa grupa uczniów w składzie: Paweł Jakubczyk, Artur Sojka, Tomasz Pieczarek, Mateusz Ostarek, Ronald Mrowiec z nauczycielem mgr Janem Kalabińskim odwiedziła Wydział Elektryczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach w celu wysłuchania wykładu dotyczącego wytwarzania nowoczesnych układów scalonych.Wykład „Trends in Power Electronics — today and future solutions” wygłosił dr ing. Bernhard Strzalkowski z Infineon Technologies AG, München, Niemcy.

Autor jest pracownikiem zespołu konstruktorskiego przyrządów półprzewodnikowych. Jest wybitnym specjalistą technologiem w zakresie wytwarzania elektroniki do celów informatycznych i do energoelektroniki. Jest on autorem produkowanego seryjnie inteligentnego drivera 2ED020I12-F.

- reklama -

Z wykładu wynieśliśmy wiedzę o produkcji oraz badaniach własnych Autora nad architekturą układu scalonego zawierającego w sobie nowatorski transformator scalony. Po wykładzie odbyła się ciekawa dyskusja. Dużym zaskoczeniem były dla nas wysokie parametry napięciowe {wielkości [kV] } dla tak miniaturowych urządzeń. Jesteśmy badzo zadowoleni z wyjazdu i usatyafakcjonowani możliwością przyjmowania wiedzy bezpośrednio u źródła.

Zachęcam do intensywnego uczenia się swego zawodu bowiem technika a szczególnie dziedzina elektryki, elektroniki, energoelektroniki i informatyki czyni ciągle ogromne postępy.
Zainteresowanych odsyłam na stronę internetową www.infineon.com

mgr Jan Kalabiński

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here