Fantastyka w literaturze

20 kwietnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Niekończąca się opowieść czyli podróż w świat literatury fantastycznej”W konkursie udział wzięło 515 młodych plastyków w wieku od 3 do 15 lat z Raciborza oraz z gminnych bibliotek w Krzanowicach, Zabełkowie, Kobyli, Nędzy, Pietrowicach Wielkich, Krzyżanowicach, Tworkowie, Rudach i Syryni.

Wyniki Konkursu :

I kategoria wiekowa do 5 lat :

- reklama -

Wyróżnienie :

1. Klaudia Szelwicka „Pinokio”

2. Kamila Wierzbicka „Cudaczek Wyśmiewaczek”

3. Ola Dobrzycka „Smocze pióra”

4. Emilia Wiśniowska „Cudaczek Wyśmiewaczek”

5. Agnieszka Urbanek „Maminki”

II kategoria wiekowa 6 lat :

Wyróżnienia :

1. Jessica Skrzyszowska „Ufoludek”

2. Basia Skora „Gruffalo”

3. Patryk Hałacz „Zaczarowany ołówek”

4. Ola Matóg „O Rupakach”

5. Ola Pędzich „Akademia Pana Kleksa”

III kategoria wiekowa od 7 -10 lat :

I nagroda – Patrycja Przybyła „Sceny z życia smoków”

II nagroda – Grzegorz Swoboda „2000 mil podwodnej żeglugi”

III nagroda – Sara Brączkowska „Pinokio”

Wyróżnienia :

1. Monika Staniszewska i Lidia Paluch „Pinokio”

2. Agata Lasoń „Pinokio”

3. Nicole Hajduczek „Pinokio”

IV kategoria wiekowa od 11 -13 lat :

I nagroda – Martyna Błaszczok „Przygody Piotrusia Pana”

II nagroda – Dominika Mainka „Porwanie Baltazara Gąbki”

III nagroda – Eva Lazar „Harry Potter i …”

Wyróżnienia :

1. Julia Pleszka „Harry Potter i…”

2. Małgorzata Jasińska „Harry Potter i…”

3. Małgorzata Marczak „Alicja w krainie czarów”

4. Anita Hercog „Alicja w krainie czarów”

V kategoria wiekowa powyżej 14 lat :

I nagroda – Monika Dobiasz „Przygody Piotrusia Pana”

II nagroda – Małgorzata Czarny „Sabrina nastoletnia czarownica”

III nagroda – Patrycja Wojtczak „Porwanie Baltazara Gąbki”

Wyróżnienia :

1. Laura Małolepsza „Niekończąca się opowieść”

2. Magdalena Sujkowska „Hobbit”

Prace komputerowe :

Wyróżnienia :

1. Tomasz Hyrczyk

2. Basia Smołka

3. Kamila Ziegler

4. Mateusz Korczyński

5. Agnieszka Andrzejczyk

Wyróżnienia specjalne:

1. Krystyna Bartoniek

2. Adrianna Konopielska „Muminki”

3. Monika Kitel, Ania Saniewska, Mirela Szymańska „Pinokio”

Uroczystość wręczenia nagród uświetnił występ „Teatrzyku 13-ka”, który działa w Szkole Podstawowej nr 13 pod kierunkiem pani Elżbiety Kocyłowskiej oraz przedstawienie pt. „Alf gość z kosmosu” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Ociacach pod kierunkiem pani Anny Płonki.

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. A na tej ostatniej sesji kultury był Tadeusz Wojnar ,ojciec mordercy, bo u niego z kulturą coś nie tak. Do chwili obecnej nie przeprosił rodziców zamordowanej za swego synalka.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here