Funk w czesko-niemieckim wykonaniu

W sobotni wieczór wystąpiły w Raciborzu dwa funkowe zespoły: Cabeljau z Niemiec i jego support – Groovies z Czech. Żywiołowe show i pozytywna energia – to dali publiczności zagraniczni muzycy.

Tego wieczora w roli supportu wystąpił zespół „Groovies” z Opavy. Ich niezwykle żywiołowa muzyka łącząca funk, hip-hop i rocka zauroczyła publiczność i rozgrzała przed koncertem gwiazdy wieczoru – niemieckiego Cabeljau. Wokalista Groovies z niezwykłą energią śpiewał, bądź rapował tak po czesku, jak po angielsku. Słuchacze przyznawali, że to funk na wysokim poziomie, a czeski język jest bardzo melodyczny.


 


Niemiecki zespół jest obecnie w trasie koncetowej: z Lipska przez Pragę, Opavę, Racibórz do Starych Budkowic i dalej. Skład 5-osobowego zespołu Cabeljau tworzą młodzi muzycy zainspirowani twórczością Massive Attack, Princa i Depeche Mode. Muzycy tworzą niemieckojęzyczne piosenki w stylistyce funk-rockowej z elemntami muzyki pop.


 


Dzięki uprzejmości Pubu Koniec Świata Racibórz znalazł się na mapie trasy Cabeljau. Lider zespołu Stephan Röder przyznał, że raciborska publiczność bardzo ciepło ich przyjęła. Ci, którym muzyka Niemców przypadła do gustu, mogli spotkać się z nimi w rzeczonym lokalu i przy stoliku porozmawiać o muzyce i nie tylko – po niemiecku lub po angielsku.

Nazwa zespołu pochodzi od Kabeljau, smacznej i zagrożonej wymarciem ryby. Ich tourne jest organizowane przez Instytut ds. Stosunków Zagranicznych (IFA). W Raciborzu współorganizatorami imprezy są: Towarzystwo Społeczno – Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego, Stowarzyszenie Artystów i Podróżników „Grupa Rosynant” oraz Raciborskie Centrum Kultury.


 


/m.argent, foto: mr/


- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here