Raciborska służba zdrowia zawiesiła protest

Lekarze i pielęgniarki raciborskiej lecznicy dziś o godzinie 11.00 zawiesili swój protest. To efekt wspólnych mediacji władz powiatu raciborskiego i dyrekcji szpitala ze związkami zawodowymi. Oznacza to, iż placówka już normalnie świadczy usługi medyczne. Czynne są też specjalistyczne poradnie przyszpitalne.Lekarze i pielęgniarki raciborskiego szpitala protestowali od 10 maja domagając się wzrostu wynagrodzeń i zwiększenia środków na służbę zdrowia. Protest, podobnie jak w większości placówek strajkujących w kraju, przypominał ostry dyżur – lekarze pracowali tak jak w weekendy i święta. Były wykonywane operacje, ale tylko te, których odłożenie stanowiłoby zagrożenie dla życia pacjentów. W Raciborzu ponadto pacjenci nie byli przyjmowani w przyszpitalnych poradniach specjalistycznych. W proteście w szpitalu nie uczestniczyli jedynie, z uwagi na specyfikę świadczonych usług medycznych, stacja dializ, pogotowie ratunkowe, oddział intensywnej opieki medycznych oraz zakład diagnostyki.

Dzięki wspólnym działaniom władz powiatu raciborskiego, jako przedstawicieli organu założycielskiego dla szpitala w Raciborzu, jak również dyrekcji placówki, po mediacjach ze związkami zawodowymi lekarzy i pielęgniarek, strony doszły do porozumienia.

Natomiast jutro o godzinie 14.00 w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Raciborskiego poświęcona sytuacji w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Podjęta zostanie m.in. próba oszacowania strat placówki powstałych w wyniku protestu.

/s/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here