910 osób wsparło działalność Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu

Podatnicy Ci przekazali Fundacji 1 proc. należnego fiskusowi podatku za 2005 rok. Łączna kwota wpłat z tego tytułu wynosi 52 tys. 995 zł i 73 gr. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego, co oznacza to, że każdy może wesprzeć ją przekazując 1 proc. podatku, a także dokonując darowizny na jej rzecz.W ubiegłym roku 1 proc. na rzecz Fundacji zdecydowało się przekazać ponad 508 osób, wspierając tym samym działalność Fundacji kwotą ponad 39 tys. zł. W bieżącym roku odnotowano 910 wpłat na kwotę blisko 53 tys. zł.
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się wesprzeć działalność Fundacji. Dziękuję również tym, którzy promowali ideę 1 proc. dla Fundacji – mówi Jan Kuliga, Prezes Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu.

Między innymi dzięki wpłatom 1 proc. podatku za rok 2004 możliwe było zrealizowanie przez Fundację projektu pn. „Twój poród może być łatwiejszy – Narodziny w wodzie”, jak również zakup odtwarzacza DVD. Ponadto z pieniędzy tych Fundacja sfinansowała koszty sprowadzenia z Niemiec karetki pogotowia marki Mercedes Benz typ Vario 614-D-KA, 2 kardiomonitorów, defibrylatora, 2 aparatów USG z sondami oraz 4 elektrycznych noży chirurgicznych. Sprzęt ten przekazali w darze niemiecki Powiat Märkischer (partner zagraniczny Powiatu Raciborskiego) i Klinika Uniwersytecka z Würzburga. Dary te Fundacja przekazała raciborskiemu szpitalowi. Również dla szpitala Fundacja zakupiła 4 pełne zestawy komputerowe wraz z oprogramowaniem do odczytu zdjęć RTG oraz 2 monitory pracujące na oddziałach chirurgii, chemioterapii, otolaryngologii, wewnętrznym II oraz w poradniach reumatologicznej i urologicznej. Za pozyskane z wpłat podatników środki Fundacja zakupiła też od niemieckiej firmy części do cystoskopu, urządzenia używanego na Oddziale Chirurgii przez urologów. Cystoskop pozwala zdiagnozować schorzenia takie jak krwawienie z dróg moczowych, stany przed nowotworowe pęcherza moczowego czy też nowotwory pęcherza moczowego i prostaty. Zakupy sprzętu dokonywane były w uzgodnieniu z dyrektorem szpitala.

O tym, na jakie cele przeznaczone zostaną pieniądze z tytułu wpłat 1 proc. podatku za rok 2005 na rzecz Fundacji, zdecyduje Zgromadzenie Fundatorów Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu, które obradować będzie w połowie czerwca tego roku.

/s/

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. Jestem po raz czwarty na wystawie. Choćby dla prestiżu, bo tu wypada się pokazać. Handlujemy hurtowo i detalicznie materiałami budowlanymi. Usługi budowlane wykonujemy w całej Polsce. Ta wystawa nie odbiega od dużych, a np. w porównaniu z Katowicami, Pietrowice są nawet o kroczek do przodu.

  2. I znów widać wstążkowego posła Markowiaka. Poseł Siedlaczek widać, że pracuje (wystarczy zerknąć na stronę sejmu) a Markowiak tylko daje swoje oblicze do wszelakich imprez i przecina kilometry wstążek. Tak samo się opieprza jak kilkanaście lat temu w Kolzamie gdzie wszyscy robili za inżyniera Markowiaka gdyż ten nie miał głowy do roboty tylko marzył o władzy i polityce.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here