Pomnik Matki Polki w nowej oprawie

8

Melancholijna i bajkowa projekcja została wyświetlona w piątkowy wieczór na pomniku Matki Polki. Było to akcja w ramach festiwalu trzASKoff.

W piątkowy wieczór, od około godziny 21.00, raciborzanie mieli okazję zobaczyć nietypową sytuację. Dwie artystki z Grupy Sędzia Główny z Zielonej Góry pokazały performance przygotowany specjalnie na Festiwal trzASkoff . W ramach performance odbyła się projekcja wideo na pomniku Matki Polki. Hipnotyczny seans z Matka Polka trwał ponad godzinę.


Szczegółowa relacja już wkrótce.


Festiwal wciąż trwa – sprawdź PROGRAM.

- reklama -

Odśwież swoją przestrzeń Więcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

8 KOMENTARZE

 1. A-F

  Taki szumny tytuł artykułu a umieszczono tylko jedno zdjęcie i to tylko cokołu pomnika?? EEEee Redakcjo proszę o więcej fotografii:)

 2. Moze autor artykulu nauczy sie pisac w jezyku ojczystym. Mysle ze roznica pomiedzy performance a wystep nie jest az tak ogromna zeby zaistniala potrzeba zapozyczenia slownictwa obcojezycznego.

 3. x

  Performance (z angielskiego: przedstawienie, wykonanie) to sytuacja artystyczna, której przedmiotem i podmiotem jest ciało performera w określonym kontekście czasu, przestrzeni i własnych ograniczeń. Artysta występujący przed publicznością jest tu zarówno twórcą jak i materią sztuki. Czasami przedmiotem performance staje się tez publiczność i jej interakcja z performerem.

 4. Performance performancem… ale za to jak fanatastycznie nudny ;-)Jeśli właśnie TO nazywamy sztuką współczesną, to ja poszukam wrażeń estetycznych w sztukach już sprawdzonych… P.S. Chyba nie chciałbym, żeby te panie były ze mną… gdziekolwiek 😉

 5. flana

  dobrze, ze juz ktoś Panu/Pani ignoranotwi wyjaśnił znaczenie słowa „performance” w sztuce. Do szerloka: de gustibus…

 6. A-F

  Czy widzieliście kładkę nad Odrą w „nowej oprawie”?. Ale szpetota!!! Ktoś chyba sobie zadrwił z poczucia estetyki i pomalował most na „fioletowo-różowo” – to chyba jakaś samowolka malarska. Teraz to tak się gryzie z soczystą zielenią okolicznych drzew. Panie prezydencie bardzo dziękujemy, że pan przypilnował malowanie mostu w iście burdelowych kolorach!!!

 7. A-F

  Ciekaw jestem komu zlecono pomalowanie takimi „wściekłymi” kolorami mostu?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here