Dzień Matki

Z okazji Dnia Matki wzsyscy uczniowie klas młodszych SSP 15 przygotowywali dla mam prezenty, upominki, programy artystyczne i spotkania z poczęstunkiem.Niektóre klasy pod czujnym okiem wychowawczyń nawet samodzielnie upiekły ciasteczka, które dosłodzone buziakiem sprawiły mamom ogromną przyjemność.Starsze klasy przygotowują wspólny program muzyczno-poetycki, który zostanie zaprezentowany 30 maja w Dniu Rodzica.

Na zdjęciach uczniowie klasy IIIA z mamami.

- reklama -
- reklama -

23 KOMENTARZE

 1. No proszę jak na nich działa bliskość wyborów samorządowych. Tylko obawiam się, że z wielu lat sennych, przespanych i zmarnowanych ( z czego nie było żadnych korzyści dla miasta i mieszkańców)urząd zaczyna wpadać w chaos decyzyjny( z tego też nic dobrego nie będzie), który ma stworzyć wrażenie zajęcia się radnych problemami miasta. Na to był czas przez ostatnie 4 lata by z rozumem i konkretną wiedzą wprowadzać w życie lub nowelizować a nie teraz wszystko na „hura!” Czemu tym nie zajmowaliście…

 2. Tak, dokładnie A-F. Po raz pierwszy zgadam się z Twoją wypowiedzią. Pomimo tego, że plan jest niezgodny ze studium (najprawdopodobniej będzie to skutkować jego uchyleniem) ekipa Wojnara go uchwala na hura. Pytanie dlaczego?

 3. Żeby było jasne -ja bardzo oczekuję zmian w mieście i jeśli coś temu przeszkadza to należy to zmienić, poprawić, nowelizować. Ale to wszystko musi być zrobione z rozumem, spokojem i skutecznie a nie przerabiane w teleekspresowym tempie tylko dlatego, że wszyscy radni (Wojnar, Lenk, Ziajka, Frączek e tutti quanti) mają przedwyborcze parcie.

 4. Plan zagospodarowania to podtawa dla każdego miasta. Z pewnością zaowocuje to nowymi budowami w Raciborzu. Swoją drogą w Rybniku chyba już rok temu był załatwiony i to dla całego miasta(!) Jako ciekawostkę abyście nie sądzili, że w Rybniku buduje się nie tylko markety, centra rozrywki, drogi i kanalizację odaję informację, że Rettig rozbudowuje swoją fabrykę budując nową halę fabryczną o wielkości 10 tys m 2. Planują też zatrudnienie kilkadziesiąt nowych osób.

 5. I tu się z Toba A-F nie zgodzę. Bo Ziajka i Frączek jako jedyni radni byli przeciwni i „walczyli” z Panem Przewodniczącym, że plan jest zły. Na to Przewodniczący odpowiadał lepszy zły iż żaden ( w domyśle: lepszy taki który spełnia oczekiwania naszej grupy- trzymającej władzę niż plan który spełnia oczekiwania wszystkich)

 6. Zły plan to tragedia. Jak sie wybuduje coś co nie powinno w jakimś mijescu stać, to się potem nie wysadzi tego w powietrze btylko bedzie stać i szpecić…

 7. Dziwi mnie A-F, że nikt jeszcze nie napisał o tak ważnym wydarzeniu jak wydanie pozwolenia przez UM spółce Schevier. A więc jedna z najbardziej osławionych inwestycji w naszym subregionie jednak rusza ku sporej radości wielu Raciborza, a ku wielkiemu smutkowi Kupcowi Śląskiemu 😉

 8. O tym też wiem, że robią tam zakupy (ba nawet Nowiny Rybnickie zrobiły fotkę w Realu byłemu prezesowi Kupca Śl. gdy jeszcze piastował to stanowisko i opublikowało na łamach prasy). My chętnie byśmy Wam posłali Kupca Śląskiego na dłużej ( tak by mogli zrobić pare pikiet, blokad itp:)))) Co Wy na to?;)

 9. W dzisiejszym „wydaniu” Nowej trybuny Opolskiej w wersji internetowej można przeczytać jak kwitną inwestycje w kilkunasto-tysięcznych Zdzieszowicach (aż wstyd, że 60 tysięczny Racibórz z powodu prezydentów byłych i obecnych, radnych jest inwestycyjnym za..tyłczem). http://www.nto.pl „Tu biznes hula”.

 10. Arteks, naprawdę myślisz, że Kupiec Śląski mógłby coś negatywnego zdziałać w Rybniku? W Raciborzu sie handryczyli, bo długo trwało uchwalanie planów przestrzennych. W Rybniku nowe plany są gotowe od ponad roku.Co więc kupcy mogliby oprotestować?

 11. Teraz dopiero wszyscy, którzy chcą cos wybudować zobaczą jaki ten plan jest „knotem”. Nic własciwie nie wolno na swojej dzialce zrobić.

 12. A-F. Inwestycje w Zdieszowicach to kampania wyborcza burmistrza – od 4 lat wmienia stale te same firmy. Podjedź do Zdieszowic i zapytaj sie mieszkańców. I nie wierz we wszystko co piszą gazety czy inne media.

 13. Myślę, że niewiele gdyż Rybniczanie są bardziej otwarci na różnego rodzaju inwestycje, a siatka powiązań lokalnego biznesu i władz miejskich jest luźniejsza niż w Raciborzu. Anegdota o handlarzach targowych: koleżanka kupiła kapustę na straganie, wybrała i podała sprzedawczyni. Ta ją spakowała tak jak zdolny cyrkowiec do reklamówki i w domu hokus pokus – inna kapusta, mniejsza i zgnita w środku… Ta koleżanka po zakupy nie chodzi już na targ tylko do Reala i innych marketów… Tacy są nasikupcy

 14. A ja się dowiedziałem, że radny Niewrzoł na ostatniej sesji w interpelacjach domagał się od prezydenta aby w omawianiu działalności między sesjami mówił o konkretnej realizacji uchwał i planu rozwoju miasta a nie opowiadał o imprezach w Raciborzu i swoich oraz zastępców spotkaniach Domagał się też zestawienia zleconych a nie zrealizowanych dokumentacji inwestycyjnych i remontowych w tej kadencji.Ile kosztowały miasto i kto ponosi winę za włożenie ich do szuflady.Zmarnowane pieniądze

 15. do grega ! na mojej dzialce moge robic wszystko co mi sie podoba , pod warunkiem ze mi wladza pozwoli ! od niedawna moge nawet wywalic z dzialki kazdego nawet silą , kto tam wejdzie nieproszony itd itd

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here