Happening „Zielone Jabłuszko”

21 kwietnia wszyscy uczniowie naszej szkoły wymaszerowali w miasto, by jako Szkoła Promująca Zdrowie propagować zdrowy tryb życia. Każda klasa ubrana na inny kolor prezentowała podczas przemarszu 21 kwietnia wszyscy uczniowie naszej szkoły wymaszerowali w miasto, by jako Szkoła Promująca Zdrowie propagować zdrowy tryb życia. Każda klasa ubrana na inny kolor prezentowała podczas przemarszu swoje transparenty o zdrowiu i życiu bez nałogów.
Około pięciuset uczniów, od maluszków z I klasy po dryblasów z klas szóstych, przeszło ulicami Ocicką, Opawską, Nową, Rynkiem, Długą, Placem Wolności, Słowackiego i znów Ocicką, by jak największej liczbie mieszkańców naszego miasta oraz gościom zaproponować prozdrowotną refleksję. Dodatkowo na placu Arki Bożka, pod pomnikiem tegoż oraz na Rynku uczniowie przygotowali ekspozycje o zdrowym trybie życia. Chętni przechodnie mogli wziąć udział w zabawach zręcznościowych, rozwiązać krzyżówkę czy inną łamigłówkę, wypełnić ankietę. W nagrodę za dobrze wykonane zadanie otrzymywali medal „Zielonego Jabłuszka” oraz częstowani byli nadzwyczaj zdrowymi wszak wodami mineralnymi, sokami, owocami, musli jogurtowym czy przepysznymi koreczkami serowo-owocowymi. Dodatkowo uczniowie rozdawali także wszystkim prześliczne kolorowe ulotki, traktujące o przyjemnościach płynących z życia bez nałogów.
Happening „Zielone Jabłuszko” spełnił pokładany w nim cel – zwróciliśmy uwagę na to, jak ważny jest zdrowy tryb życia, jak ważne jest życie bez nałogów oraz zaznaczyliśmy naszą obecność w mieście – Szkoły Podstawowej nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu, placówki mającej certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie oraz spełniających założenia Systemu Zarządzania Środowiskiem ISO 14001.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here