Uroczystości związane z nadaniem imienia Ryszarda Kincla Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu

30 i 31 maja – uroczystości związane z nadaniem imienia Ryszarda Kincla Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu. Biblioteka przy ul. Kasprowicza 12.
30 maja o godz. 17.00 – w pierwszym dniu uroczystości w głównej siedzibie Biblioteki przy ul. Kasprowicza rozpocznie się wieczór literacki twórczości dr Ryszarda Kincla zatytułowany "Od Mazur, przez Sudety na Śląsk". Otwarta zostanie też wystawa "Ryszard Kincel 1933 – 2004".

31 maja o godz. 10.00 – w drugim dniu uroczystości w głównej siedzibie Biblioteki przy ul. Kasprowicza odbędzie się konferencja zatytułowana "Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu". Obecna dyrektor Biblioteki, Małgorzata Szczygielska, przedstawi działalność biblioteki. Z kolei prelegenci wygłoszą następujące referaty: "Ryszard Kincel jako redaktor i przyjaciel" (Maria Suchecka), "Ryszard Kincel jako archiwista i badacz przeszłości Sudetów" (Iwo Laborewicz), "Działalność Ryszarda Kincla w Raciborzu. Warsztat naukowy" (Paweł Newerly), "Rola MiPBP w Raciborzu w środowisku lokalnym" (dr Ludmiła Nowacka), "Wkład Ryszarda Kincla w promocję spuścizny Eichendorffa i Weltzla" (Norbert Mika), "Ciekawsze ratiboriana w dorobku Ryszarda Kincla" (Grzegorz Wawoczny), "Biblioteka Publiczna – wizja na XXI wiek" (prof. dr hab. Jan Malicki).

Na zakończenie konferencji, o godz. 14.00, zaplanowano odsłonięcie tablicy pamiątkowej w Bibliotece przy ul. Kasprowicza.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here