Niebezpiecznie na drogach w ostatnich dniach

Niebezpiecznie było w ostatnich dniach na drogach naszego powiatu. Kilku kierowców doznało poważnych obrażeń i konieczna była hospitalizacja. W piątek, 2 czerwca w Raciborzu około południa 70 – latek z Raciborza kierujący Cinqecento na skrzyżowaniu ulic Matejki z Opawską nieprawidłowo wykonał manerw skrętu w lewo. Tym samym doprowadził do zderzenia z motocyklem. Motocyklista, 19 – letni raciborzanin, odniósł w wypadku ogólne obrażenia. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Tego samego dnia około godziny 18.00 w Rudach 36 – letni kierowca samochodu ciężarowego na prostym odcinku drogi uderzył w tył stojącej awaryjnie innej ciężarówki. W wyniku zderzenia 36 – latek doznał ciężkich obrażeń głowy i natychmiast przewieziono go do szpitala. Badanie wykazało, że kierowca był trzeźwy.

Z kolei wczoraj rano, około godziny 8.00 na skrzyżowaniu ulic Królewskiej z Książęcą w dzielnicy Ostróg 19 – latek z Wojnowic kierując Polonezem nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu Daewoo. Samochód wbił się w bok Poloneza z taką siłą, że ten przewrócił się na dach. 19 – latek z ciężkimi obrażeniami głowy został przewieziony do raciborskiego szpitala.
Badanie wykazało trzeźwość obu kierujących.


/SaM/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Mogę powiedzieć że byłem tam rok temu,dwa lata temu,trzy lata temu i jeszcze kilka lat wstecz, i mogę powiedzieć że dach dawnego kasyna huzarskiego był zawalony o wiele dawniej, niż opisuje to autor artykułu.Oczywiście zgadzam się że cały kompleks budynków łącznie z budynkiem koszar niszczeje i powinno się z tym jak najszypciej coś zrobić, by budynki te nie ulegały dalszej degradacji.

  2. Oblicza już tradycyjnie robią wielki szum z czegoś co już było zamiast apelować przed faktem i trąbić na prawo i lewo, że coś zaraz miasto straci z powodu nieudolności prezydentów i radnych (także). Ale po co? Lepiej robić artykuły w stylu przysłowiowego „Polaka mądrego po szkodzie”.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here