II Targi Pracy dla Nauczycieli

Jeszcze do godziny 14.00 w Międzyszkolnym Ośrodku Sportu przy Klasztornej potrwają II Targi Pracy dla Nauczycieli. Zainteresowanych jest wielu, choć już mniej niż w roku ubiegłym.Targi adresowane są do absolwentów wyższych uczelni bądź studentów ostatniego roku, jak również do nauczycieli bezrobotnych lub takich, którzy stracą pracę. Oferty zatrudnienia zaprezentują szkoły i placówki oświatowe, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski. Jest to okazja do spotkania się z dyrektorami szkół i placówek oświatowych, uzyskania informacji o wolnych miejscach pracy w szkołach i placówkach oświatowych, a także do sprawdzenia czy wykształcenie zainteresowanego jest wystarczające do zatrudnienia się w danej placówce – komentuje Adam Misa rzecznik prasowy Starostwa.


Zainteresowani targami w kolejce przed rejestracją


Każdy mógł porozmawiać z dyrektorem interesującej go placówki


Targi Pracy dla Nauczycieli zorganizowane zostały po raz pierwszy w Raciborzu w czerwcu ubiegłego roku. Cieszyły się dużym zainteresowaniem nauczycieli poszukujących pracy. Jak podaje Starostwo po zeszłorocznych targach zatrudnienie w oświacie znalazło 49 osób.

Według ewidencji Starostwa Powiatowego w Raciborzu obecnie w szkołach i placówkach oświatowych podległych Powiatowi Raciborskiemu zatrudnionych jest 639 nauczycieli. W 2007 roku kolejni nauczyciele posiadający 30 – letni staż pracy będą mogli skorzystać z przejścia na wcześniejszą emeryturę. Szacunkowo ze szkół może odejść około 60 nauczycieli. Wynikają z tego pewne zagrożenia, a jednym z nich jest możliwość braku kadry pedagogicznej w szkołach i placówkach w wybranych specjalnościach. Dlatego też celem Targów Pracy dla Nauczycieli jest też stworzenie bazy danych o osobach poszukujących pracy w zawodzie nauczyciela – mówi Adam Misa.


 


W zawodzie nauczyciela pracuję już 6 lat. Wcześniej nauczania początkowego, ale teraz szukam zatrudnienia dla swojej drugiej specjalności. Uważam, że to dobrze, że takie targi są organizowane. W jednym miejscu i porze można się spotkać z dyrektorami wszystkich szkół. Oszczędza się i czas i pieniądze. Poza tym, zawsze to lepiej spotkać się z potencjalnym przyszłym pracodawcą twarzą w twarz niż wysłać mu CV drogą elektroniczną – mówi Jolanta Korczyńska z Raciborza.Jolanta Korczyńska uważa, że Targi Pracy dla Nauczycieli to dobry pomysł


/SaM/- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here