Radni powiatu przeciw honorom dla Niemca

Rybnickie Nowiny piszą o kontrowersjach wokół uchwały Rady Powiatu, która przyznała odznaczenie starosćie partnerskiego Maerkischer Kreis. Gazeta przytacza kuriozalne reakcje radnych powiatu.„Aloys Steppuhn, starosta powiatu niemieckiego Maerkischer Kreis, otrzyma jako pierwsza osoba tytuł i medal zasłużonego dla powiatu raciborskiego. Przy okazji odezwały się głosy krytyki, czy wypada rozpoczynać honorowanie od obcokrajowca.” – podają Nowiny (27 z 5.07.06). Przy okazji gazeta przytacza kontrowersyjne wypowiedzi i zachowania niektórych radnych przeciw pierwszym honorom dla Niemca: „- Pierwszy medal, jaki mamy wręczyć w historii powiatu, 60 lat po wojnie, ma trafić za granicę? Za to, że ktoś dał sanitarkę czy dziesięcioletniego mercedesa? Patrzmy na swoje podwórko, mamy tu ludzi zasłużonych. Nie mówię, że jestem przeciw nagradzaniu obcych, ale medal z numerem jeden powinien zostać tu – dowodzi Oswald Krupa [radny powiatowy (SLD) – przyp. red.].” Dalej poszedł Norbert Mika z rządzącego ugrupowania Razem dla Ziemi Raciborskiej. Radny zaproponował, „aby w rejestrze odznaczeń, który musi być prowadzony, Aloysowi Steppuhnowi przyznać nr 2, a Wolnikowi [senior wśród rajców, były poseł RP – przyp. red.] nr 1.

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. To jest jakis obled! Co za roznica jakiej jest narodowosci?! Zasluzony, albo niezasluzony to jedyne kryterium. Lepiej zasluzony Niemiec, Wloch czy Francuz niz byc moze niezasluzony Polak. Jasne kryteria!!!

  2. Zasłużony dla powiatu albo dla naszych radnych,którzy korzystają z każdej okazji , aby „służbowo”odwiedzać partnerskie powiaty.A co z nami.Ten tytuł pociągnie za sobą kolejne korzyści i kolejne wyjazdy , ale nie dla nas. Dlaczego przy wyjazdach naszych sportowców rodzice muszą finansować przejazdy , a liczbę uczniów ogranicza się do minimum.Czy tak samo płacą nasi dostojnicy przyczepieni do każdego takiego wyjazdu.Zamiast nich więcej młodzieży mogło by jeździć na zawody.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here