Siedlaczek komisarzem, rozwiązano władze PO w powiecie

Region Śląski Platformy Obywatelskiej rozwiązał struktury powiatowe partii w Raciborzu. Wcześniej swoje przewodnictwo w powiecie zawiesił Henryk K. z powodu zarzutów, jakie postawiła mu prokuratura w Raciborzu. Na miejsce rozwiązanych struktur został postawiony komisarz, którym został Henryk Siedlaczek.

Oficjalnym powodem – jak inforumje Region Śląski partii – jest niestosowanie się rady Platformy Ziemi Raciborskiej do statutu i wewnętrznych regulaminów.


Nie wiemy, czy wpływ na decyzję regionalnej PO miała sprawa Henryka K., także asystenta posła Markowiaka i wiceprzewodniczącego na powiat. Prokuratura w Raciborzu postawiła temu pierwszemu zarzuty, że przed kilku laty działał na szkodę spółki Enter-Eko z Raciborza, kiedy był jej prezesem


Siedlaczek, były Starosta Raciborski, obecnie poseł na Sejm RP z klubu tej nawiekszej opozycyjnej partii, ma zastąpić zlikwidowane władze raciborskiej Platformy. Jako komisarz do czasu wyboru nowych władz będzie reprezentował PO w Raciborzu. Nadal w mieście funkcjonuje koło partii.


/a/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here