Ograniczniki nadal nienaprawione; wiadukt nadal niebezpieczny

Ten wiadukt już nie raz przyprawił kierowców o ból głowy. Na początku lipca utknęła pod nim cysterna przewożąca 20 ton substancji chemicznej. Prawie cały dzień droga była zamknięta, kursy pociągów zostały wstrzymane. Podobnie było w maju, kiedy to wgniótł się w niego potężny tir. Mowa o wiadukcie przy Rybnickiej i jego nienaprawionym od dawna oznakowaniu.

Wypadek cysterny zdezorganizował poruszanie się po mieście na długi czas. Z jego skutkami walczyło kilkadziesiąt strażaków i policjantów. Niektórzy raciborzanie mieli problem z dotarciem do własnych domów. Co było powodem? Cysterna zaklinowała się pod wiaduktem. Jak to możliwe? Kierowca ciężarówki tłumaczył, że skoro odcinek wcześniej udało mu się przejechać pod ogranicznikami wyznaczającymi wysokość wiaduktu to nie miał podstaw by obawiać się utknięcia pod nim. Jak to więc mogło się stać? Most okazał się niższy niż "potykacze"? Nie. Kierowca uznał, że oznakowaniem są zwisające nad jezdnią łańcuchy – pozostałość po ogranicznikach. Prostokątne tabliczki, które dopełniają oznakowania już bardzo dawno temu zostały zerwane przez rozpędzone cieżarówki. Do tej pory nikt się nie kwapił by je uzupełnić, jednak tli się nadzieja, że w końcu ograniczniki zawisną nad dachami pojazdów. "Są w trakcie robienia" – usłyszeliśmy w Powiatowym Zarządzie Dróg. Ale jakiego "robienia" trudno wywnioskować, bowiem jeszcze wczoraj popołudniu łańcuchy wisiały samotnie…


/SaM/

- reklama -

9 KOMENTARZE

  1. to wilka przyjemność pracować w instytucji odznaczonej tak prestiżowym tytułem. Szkoda,że NFZ nie zauwaza różnicy ,natomiast pacjentki zauważają nasz wkład,który przerósł bariery naszego zakresu czynności,głosuja na takie placówki i wybieraja wiedząc,że opieka okołoporodowa jest na wysokim poziomie.

  2. UNICEF-Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci promuje PRZYWRÓCENIE naturalnego, najzdrowszego sposoby karmienia niemowlat i dzieci,stawia ochrone przed nie zawsze uczciwą reklamą sztucznej żywnosci dla niemowląt.Niech kazda obecna i przyszła mama sama zdecyduje o właściwym sposobie karmienia swojego dziecka,korzystając z wiedzy medycznej a nie reklamy/kolorowych akcesoriów do karmienia,które wabią mamy jak pszczoły/.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here