Spotkanie Stowarzyszeń w Brzeziu

Kolejna integracyjna impreza w ramach akcji „Postaw na zdrowie – jesteś tego warta” odbyła się tym razem w dzielnicy Brzezie. Przedstawiciele kilku Stowarzyszeń z Raciborza mieli możliwość bezpłatnych badań krwi i relaksacyjnych masaży.


 


„Postaw na zdrowie – jesteś tego warta” – pod takim hasłem Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu realizuje program zdrowotny, który poleca badania mammograficzne piersi dla kobiet powyżej 40 – tego roku życia. Zainteresowane panie mogą skorzystac z badań do końca października. Program współfinansowany jest przez Powiat Raciborski.


W jego ramach organizowanych jest wiele integracyjnych imprez. W czwartek 20 lipca w Raciborzu – Brzeziu odbyło się spotkanie grupy Diabetyków z Julianem Mazurem na czele, a także Stowarzyszenia Persona prowadzonego przez Państwa Kuligów oraz Raciborskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury „Horyzont” z zaprzyjaźnionym zespołem „Iskierka” z Domu Pomocy Społecznej z Raciborza. Patronat honorowy nad tą imprezą objął Starosta Raciborski, Jerzy Wziontek.


Można było poddać się bezpłatnemu badaniu krwi, pomiarowi ciśnienia a nawet… relaksującym masażom, które proponowali zebranym słuchacze Medycznego Studium Zawodowego w Raciborzu.


/M.P./


Czytaj także artykuł Bezpłatne badania mammograficzne w raciborskim szpitalu


- reklama -

6 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here