Warszawska-Matejki: ronda nie będzie

Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Matejki i Warszawskiej w raciborskim śródmieściu. Liczne wypadki zrodziły pomysł budowy kolejnego ronda. Teren skrzyżowania okazał się jednak za mały. Miasto znalazło inny sposób na poprawę bezpieczeństwa.W Urzędzie Miasta budowa ronda była poważnie brana pod uwagę. Uważa się, że rozwiązania tego typu, np. na ulicach Słowackiego czy Wileńskiej, sprawdzają się.


Jednak na niewielkim złączeniu Warszawskiej i Matejki nie wchodzi to w rachubę – dowiedzieliśmy się. Ma tam zostać wyniesiona nawierzchnia dla uwidocznienia. Na skrzyżowaniu powstaną wzniesienia z kostki brukowej w kolorze czerwonym. Z każdej strony wjazdu na skrzyżowanie będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Nowe rozwiązania będą znacznymi utrudnieniami dla kierujących, jednak według Wydziału Gospodarki Miejskiej częste kolizje zrodziły taką konieczność.


Inwestycja zlecona firmie Zakład Brukarski Trawiński ma kosztować gminę 120 tysięcy złotych i zakończy się planowo 31 sierpnia.


/a/Uwaga, pasażerowie komunikacji miejskiej. W związku z zamknięciem skrzyżowania autobus linii nr 9 zmienia trasę kursowania do końca wakacji szkolnych. Przystanek Matejki-Szkoła został przeniesiony w okolice wejścia głównego PWSZ na tej samej ulicy, a przystanek Opawska-Matejki nie będzie przez „9” obsługiwany.
- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here