Tetraedr wraca z Pomorza

Teatr Tetraedr wrócił z nietypowego festiwalu sztuki, który odbył się w niewielkiej miejscowości na Pomorzu Zachodnim. Wiejski Festiwal Sztuki w Strzelewie łączył prezentację nowych nurtów w sztuce teatralnej i performance z rozmaitymi warsztatami twórczymi. Raciborski Tetraedr pokazał dwa swoje spektakle.


Strzelewo znajduje się na trasie z Goleniowa do Nowogardu. Na peryferiach wioski znajduje się ośrodek twórczy stworzony przez Zygmunta Helanda. Razem z nim Teatr Brama zainicjował w Strzelewie Wiejski Festiwal Sztuki. Sześciodniowa impreza w Strzelewie połączyła prezentację nowych nurtów w teatrze i sztuce performance z rozmaitymi warsztatami twórczymi – aktorskim, capoeiry czy pieśni.


Od 14 do 19 lipca na festiwalowej scenie – m.in. w dawnej stodole – wystąpili performerzy Arti Grabowski i Dariusz Gorczyca, teatry Kreatury z Gorzowa i Continuo z Czech, zagrały świetne folkowe grupy Kwartet Jorgi, Dikanda czy Kałe Bałe. Na festiwalu zjawiła się również słynna grupa Stella Polaris z Norwegii. Stella Polaris specjalizuje się w perfekcyjnie przygotowanych paradach ulicznych, które epatują szałem, dzikością i baśniowością


Teatr Tetraedr pokazał dwa przedstawienia – premierowe na podstawie utworu Aglaji Veteranyi i docenione już „What a Bloody Story”. Oba w reżyserii Grażyny Tabor. Tabor poprowadziła również warsztat pieśni wschodniej z techniką śpiewu białego.


fot. Łukasz Gosiewski

/a/Teatr Tetraedr


spektakl na podstawie powieści „Regał ostatnich tchnień” Aglaja Veteranyi


reż: Grażyna Tabor


wyst.: Joanna Nitefor, Kamila Besz, Katarzyna Janusz, Joanna Mużelak, Anna Jegerska, Rafał Łachut, Mateusz Iwulski


muzyka: Maciej Hanusek


premiera: maj 2006- reklama -

3 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here