Racibórz Gminą Fair Play?

„Gmina Fair Play” to konkurs, w którym udział bierze Racibórz. Akcja ma na celu wyróżnienie gmin zaangażowanych w tworzenie możliwie najlepszych warunków dla prowadzenia działalności gospodarczej i inwestowania oraz udzielenie im wsparcia w wysiłkach na rzecz przyciągnięcia nowych inwestorów."Gminy Fair Play" to gminy godne zaufania, otwarte na nowe inicjatywy gospodarczo – inwestycyjne, zapewniające przyjazny klimat dla inwestorów oraz profesjonalną obsługę inwestycyjną.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy. By stać się jego uczestnikiem, gmina musi zaświadczyć, że na jej terenie w ciągu mijającego roku były realizowane przedsięwzięcia inwestycyjne, że posiadała ona prawo do podejmowania decyzji administracyjnych w zakresie inwestycji, czyli że nie ulegało ono zawieszeniu, ani też na terenie gminy nie było zarządu komisarycznego.

Racibórz zakwalifikował się do drugiego etapu, który odbył się w mieście wczoraj. Audytorzy konkursu sprawdzili wiarygodność informacji zawartych w ankietach z I częsci akcji, spotkali się z przedstawicielami gminy i przedsiębiorcami inwestującymi na jej terenie. Pytano między innymi o źródła finansowania działań gminy, plan zagospodarowania przestrzeni czy udział w targach, zaś biżenesmenów o to jak odbierają działania gminy.

Suma ocen (minimum 72 na 100 możliwych w każdym etapie konkursu) przyznanych zarówno przez audytorów, jak i inwestorów oraz tych, które gmina uzyskała na podstawie ankiety z I etapu konkursu decyduje o przyznaniu gminie przez Kapitułę Konkursu (w skład której wchodzą parlamentarzyści, przedstawiciele przedsiębiorców, Urzędów Marszałkowskich oraz przedstawiciel Polskiej Organizacji Turystycznej) tytułu promocyjnego i certyfikatu "Gmina Fair Play".
Wyniki będą znane pod koniec sierpnia.

/SaM/

- reklama -

13 KOMENTARZE

  1. Moim zdaniem wpierw powinno się w Raciborzu inwestować, budować, rozwijać, wprowadzić przyjazny klimat przez UM dla inwestorów a potem startować we wszelkich konkursach. Bo teraz UM pod batutą Osucha stara się raczej o swój poprawny wizerunek medialny biorąc udział w konkursach niż dbając o rozwój miasta. I tak jak kiedyś J.M. Rokita powiedział „Wpierw jest na dworze -15 stopni a potem na termometrze a nigdy na opak” można powiedzieć, że wpierw sprowadzić inwestorów i realizować inwestycje …

  2. …a potem startować w konkursach oceniających otwarcie gmin na inwestycje i ich realizację. Teraz to Osuch stara się o pozytywną cenzurkę pod koniec swojej kadencji bez większych wysiłków dla dobra miasta.

  3. Pod koniec zmarnowanej 4-letniej kadencji udało się z bólem ściągnąć 2 z zewnątrz inwestorów (Kaufland, Kamieniok) oraz powiększenie obecnego (budowa Plusa przy Odrostradzie) a prezio już leci się pochwalić i startuje do konkursu bo ma nadzieję, że zajmie wyższe miejsce niż w rankingu „Rzeczpospolitej”. A rankingi wyniki mają zmienne niczym przedwyborcze do parlamentu łże-statystyki i Osuch w ramach granicy błędu statystyczno-wyliczeniowego zajmie 12 miejsce (ale będzie sukces:))

  4. No panie Osuchowski!! Kiedy będzie premiera tego filmu?? Kilkanaście dni temu zapowiadał pan szumnie w kablówce, że zostanie nakręcony film by pokazać wszystkim krytykantom, że jednak za pana kadencji w latach 2002-2006 Racibórz stał się miastem dynamicznym i inwestycyjnych sukcesów i że gołym okiem widać w Raciborzu zmiany. Obawiam się, że to będzie kolejna kłamliwa propagandowa „Kronika” gdzie obraz się zgadzał ale kłamał głos lektora albo to będzie mega-produkcja filmowa, która będzie miała..

  5. …więcej efektów specjalnych niż 3 części Matrixa razem wzięte (no bo przecież trzeba komputerowo wygenerować te dynamicznie rozwijające się od inwestycji ulice Raciborza. Jeśli będzie potrzebna makieta fragmentu Raciborza to proszę pamiętać o tej za 400 tys. Potem się dowiemy, że pierwszo-planowym aktorem, reżyserem i scenarzystą będzie Jan Osuchowski i pewnie będzie się ubiegał o Oscara ale cała ta jego propaganda i to aktorstwo będzie się nadawało jedynie do Złotej Maliny:)

  6. Oto tytuły jakie proponuję do tej superprodukcji prezydenta miasta Racibórz:”Jan Osuchowski i spółka – poszukiwacze zaginionych inwestycji”:), „Autostopem przez Racibórz 3D” w wersji dla kin IMAX, „Daleko od inwestycji”, ” 13 UM”, „Raciborskie ZOO”, „Przygód kilka prezydenta Janka”:))))

  7. Do A-F(Arcy- frustrata i radnego piwosza).Widzę,że jako Portalowa Gnida dalej w desperacji dziobiesz.Przynajmniej ujawnij jakiego stołka nie dostałeś od Pana Osuchowskiego,że wszystko co w tym mieście dzieje się dobrego przerabiasz w odwłoku na sieczkę.Bolą cię sukcesy?Boli cię 13 miejsce Raciborza w Polsce? Boli,że Racibórz rozwija się,że wyremontowano dziesiątki ulic,pozyskano ponad 100 milionów PLN z UE? Boli,że buduje się Kaufland i Auchan na bezwartościowym gruncie?

  8. Szkoda, że nikt nie napisał ile gmin brało udział w I etapie i ile przeszło do drugiego. Uzupełniam: w pierwszym etapie brało udział 185 gmin, a do drugiego awansowało 180.

  9. Drobiazg, ale dla uczciwości informacji należy zapytać urzędników ile kosztuje miasto udziałw konkursie! Ludzie, takich konkursów jest masa i kilkanaście warsiawskich firm nieżle żyje z próżnosci samorządowców, którzy słono płacą za „udział” w rozmaitych rankingach. Z tego co wiem fair play należy do tych droższych.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here