Centrum handlowe pod Oborą w pierwszym kwartale 2007

Wczoraj w Raciborzu odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli przedstawiciele firmy Schiever, budującej na Kamienioku centrum handlowe dla Auchan. Spotkanie rozpoczął prezydent Jan Osuchowski wyrażając swoją ogromną radość z faktu, iż „mimo tylu przeciwności, w końcu inwestycję udało się sfinalizować”. – Nadal są osoby, które próbują jej zaszkodzić, ale mam nadzieję, że mieszkańcy miasta uwzględnią ich niekorzystne działania przy najbliższych wyborach – powiedział Osuchowski.
Problemów tych, o dziwo, nie odczuwają sami Francuzi i wielokrotnie podkreślają, że z władzami miasta współpraca jest wzorowa a obawę innych rozumieją. Ludzie boją się nie tylko tu, w Raciborzu. Nowe zawsze wzbudza pewne obawy, ale mamy nadzieję, że z czasem mieszkańcy zrozumieją, że to przecież coś dla nich samych – twierdzi Antoine Leveilley, prezes zarządu.


Prezydent cieszy się z inwestycji

Jan Osuchowski i Antoine Leveilley


To czwarta już inwestycja Schievera w Polsce i jak podkreślił Leveilley, jak dotąd największa. Poza hipermarketem Auchan, w galeriach ma się znaleźć aż 80 butików. Jakich marek na razie nie wiadomo. Póki co prowadzone są w tej sprawie rozmowy, ale Francuzom zależy by wśród światowych producentów znaleźli się tam również raciborzanie. Na Kamienioku stanie także sklep budowlany Castorama, stacja benzynowa, parking z tysiącem miejsc oraz centrum rekreacyjne. Nie ma jeszcze dokładnego zarysu, ale wiadomo, że będą to plenerowe gry przeznaczone dla dzieci. W samym markecie powstanie także bawialnia. Rodzice, udając się na zakupy, będą mogli tam pozostawić pod opieką swoje pociechy.
Przebudowana zostanie droga. W miejscu obecnego przystanku autobusowego powstanie rondo.
Jak pisaliśmy już na łamach Portalu, Francuzi nie ukrywają, że mają spory problem z naborem pracowników. Na razie potrzeba im około 300 osób, docelowo jednak pracę może tam znaleźć od 800 do 1000. Nie jest łatwo o pracowników w Raciborzu – mówi Patric Mahieu, dyrektor operacyjny. Jednak spytany o podwyżkę płac jako antidotum na dziury kadrowe, odpowiada bez ogródek: nie.


 


Firma nie chce określić dokładnego terminu otwarcia centrum, ale jak zapowiada, można się tego spodziewać w pierwszym kwartale przyszłego roku.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here