Nowa gazeta na raciborskim rynku

Drodzy Czytelnicy!

Już dziś do Waszych domów trafi pilotażowy numer nowej gazety. Chociaż po raz pierwszy w wersji papierowej, to w Internecie jesteśmy obecni od 2001 roku. Raciborski Portal Internetowy jako jedyny codzien­nie podaje świeże informacje z Raciborza i okolic. Odnieśliśmy ogromny sukces, gdyż każdego dnia notujemy na naszych stronach średnio 3500 wizyt co daje liczbę ponad 100.000 wizyt miesięcznie. Nie ma dziś w regionie odpowiednika wśród witryn o regionalnej tematyce. Każdy może skomentować poruszane przez nas tematy; ponad 15 tysięcy komentarzy świadczy o popularności naszego serwisu.

Teraz postanowiliśmy podzielić się sukcesem z osobami, które nie korzystają z Internetu. Za cel postawiliśmy sobie obiektywne informowanie mieszkańców ziemi raciborskiej o wszystkim co wpływa na nasze życie. W Gazecie – Informator Raciborski znajdziecie Państwo wycinek tego, co publikujemy w internetowej wersji pisma. Mamy nadzieję, że drukowany informator spotka się z Waszą aprobatą i stanie się najważniejszym z źródeł informacji.
Liczymy na pozytywny odzew; od niego będzie zależało czy i kiedy zwiększymy objętość oraz nakład.

Redakcja

- reklama -

48 KOMENTARZE

 1. No no no. Można powiedzieć tak lajtowo „to cieszy”. Myślę, że dwie gazety na naszym lokalnym rynku a poruszające tutejsze problemy są dobrym pomysłem. Warto mieć do porównania 2 punkty widzenia na daną sprawę niż tylko z jednej gazety (o Obliczach tu nie piszę gdyż nadają się jako papier pakunkowy w sklepie rzeźniczym lub do nadziania na gwóźdź w wiejskich drewnianych wychodkach – wiadomo w jakim celu:))). Jestem ciekaw czy mieszkańcy oprócz Nowin będą kupować nową gazetę czy z tej pierwszej…

 2. Życze powodzenia. bardzo sie cieszę,że powstało coś jako przeciwwaga do nowin, które sa bardzo stronnicze, faworyzują swoich, najbardziej widac to przy relacjach ze szkół, o jednych pisze sie stale a inni moga złozyć materiał w nowinach, a i tak go nie opublikują( nawet bez podania przyczyn). Mam nadzieję, że pismo sie utrzyma i równo bedzie traktowało wszystkich ( bez durnej polityki)

 3. I co z tego ,ze powstała nowa gazeta , która jest kontrolowana przez Wojnara ,zresztą portal również , dlaczego portal nie wszystkie opinie o Wojnarze publikuje? Ciekawa sprawa.

 4. Albo jestes tępy albo niedorozwinięty. Poszukaj sobie dobrze artykułów na temat zabójstwa Magdy, oraz komentarze. Było tego w 3 i troche. Portal to chyba jedyne miejsce w raciborzu gdzie macki Wojnara nie sięgają. I mam nadzieje ze tak pozostanie.

 5. czegoś nie rozumiem – piszą, że mają na stronach portalu 100 000 wizyt miesięcznie. A wskaźnik atrakcyjności portalu to wizyty na pierwszej stronie portalu – ciekawe zatem, ile mają wizyt w miesiącu na pierwszej stronie – pewnie koło 30 tys..

 6. Dlaczego piszecie, że będą w końcu dwie gazety? A skąd niby dwie? Przecież NRaciborskie to żadna gazeta lecz powiatowy biuletyn informacyjny, przegląd wydarzeń, banalny i prosty jak budowa cepa. Żadnego punktu widzenia, polemik, tylko jakieś połajanki lub obszczekiwanie. NR boi się pisać cokolwiek, a jeżeli się bierza za dokopanie to robi to albo na leżacym, albo tak, żeby się nikomu nie narazić. A drukowanie ostatnio tekstów z forum internetowego to kompromitacja.

 7. Moim zdaniem nowa Gazeta-IR jest po prostu świetna. Nie jest stronnicza, a przecież to jest najważniejsze. Dleczego? Może dlatego, ze przedstawia fakty?! Chyba trudno jest nie zgodzić się z tym, że że są w niej same KONKRETY! Śmieszny zarzut o powielanie, czy przedrukowydrukowanie informacji z Raciborskiego Portalu jest nie na miejscu. Przecież założeniem gazety jest,,trafić w ręce ludzi którzy nie mają dostepu do internetu. Tylko brak wyobraźni może stać się przyczyną opinii iż jest to kom

 8. Acha!!! Gdy czyta się tak rzetelne informacje, to narzuca się spostrzeżenie: jak w istocie niewiele wiemy o tym co dzieje się wokół nas, oraz jak to dobrze, że są wśród nas ludzie którzy nie tylko widzą i wiedzą, ale też, że mają chęć i odwagę opowiedzieć o tym!!!! Zwykle bowiem wiele widzimy, ale jedyne na co nas stać, to szepty po kątach.

 9. Do Ewa. Bez obawy. Myślę,że najpóźniej jutro i na Mysłowicką dojdzie ta gazetka. Pewnie wystąpiły kłopoty z kolportażem. Racibórz może nie jest zbyt wielki, ale z pewnością wystarczajaco duży!!!!!

 10. jeśli będą tak działać jak kolportaż (piszą że gazetka miał dotrzeć dziasiaj do domów, a na czy jej nie widziałem) to nie wróżę wielkiego powodzenia – jeśli się obiecuje to słowa trzeba dotrzymać – a tu proszę – już na początku falstart…

 11. Nie oznacza to że nie życzę powodzenia, wręcz przeciwnie, wnerwiają mnie już NR. Na 40 stron objętości ponad połowa to reklamy i program TV. Może powinni zmienić tytuł na np. Nowiny Holenderskie. Oferty pracy na zachodzie to większość zawartości tej gazety która kosztuje 2 zł. Tej gazetce ja już dziękuję. Pozdrowiednia dla wszystkich.

 12. brawo zosiu za to, ze nie uogolniasz, ze nie wrzucasz wszystkich do jednej szuflady, za optymizm i pozytywne nastawienie :)trzymaj tak dalej a trafisz do grona naszych cudownych politykow. czemu? bo kazdy sadzi wedlug siebie moja droga/drogi…a od mamuski” sie odczep kochana/kochany, bo ona nie ma z tym raczej nic wspolnego. jeszcze raz gratuluje spojrzenia na sprawe.ufff…az przykro sie robi…

 13. Oczywiście chodzi o NR i drukowanie forum internetowego ze strony internetowej gazety. P o co się męczyć, czekać na listy, choćby i emailem, wystarczy przedrukować bzdety z forum i już jest co wrzucić do druku.

 14. Fajnie, że nowa gazeta jest. Mam tylko parę uwag: po pierwsze przewagę aktualności załatwi tylko dziennik, jak to będzie „nierugularnik” to nie wróżę powodzenia, ludzie lubią stałe terminy, po drugie, gazeta kosztuje, jak ma byc bezpłatna to musza finansować ją reklamy lub sponsor czyli wiadomo jakie są konsekwencje, po trzecie, nie ma bezstronnych gazet tak jak nie ma idealnie obiektywnych ludzi – jak ktoś nie ma poglądu na rzeczywistość raczej się do tego zawodu nie pcha.

 15. … jeszcze nie miałem okazji przeczytać ani jedego egemplarza ale mam nadzieje że będzie w niej coś o zapowiedziach koncertów, imprez „artystycznych” teatralnych ipt idt. Inicjatywa jak inicjatywa, ważne zeby była. Fajnie, źe ktoś coś robi… Pozdro dla wszystkich kłótliwych:P

 16. Drodzy Czytelnicy! Już dziś do Waszych domów trafi pilotażowy numer nowej gazety……………Dziś to pojęcie względne jak widać, na ul. Polnej nic nie widać…..kiedy tam dotrze???

 17. Pojawiła się gazetka ale jakość portalu od kilkunastu dni szwankuje (już pare razy przy pisaniu komentarzy najzwyczajniej wcieło je gdzieś bo „nie można wyświetlić strony” a często wcina całą portalową stronę).

 18. i taka to będzie gazetka – troche ludzi o niej mówi, ale prawie nikt jej na oczy nie widział – bo kolportaż nawalił – a ja jestem zdania że jak się za coś zbiera to trzeba to robić z głową – a tu proszę może i chęci są, ale organizacja szwankuje. Zresztą kto się ze mną założy że po wyborach gazetja się rozmyje w powietrzu ?

 19. wszystko spoko, że nowa pozycja się pojawiła, że ktos podjął sie tego zadania. Przegladalem ten pilotazowy nr i nie mam zarzutów. Tylko dlaczego „gazeta”? :/ mnie to od razu kojarzy się z michniekim i tym jego brukowcem. i jeszcze w dodatku na czerwono. Okropnie mnie to razi. 100 razy lepszy byłby jakiś „Głos” „Tygdonik” i inne takie. ale na Boga; nie GAZETA!

 20. „Gazeta” kojarzy się ze szmatławcem michnieka (michniekiego?), „Głos” z jakimś propagandowym pisemkiem katolickim czy inną księżulkową pisaniną, „Tygdonik” byłby dobrą nazwą, ale co to u licha oznacza?

 21. Czy tytuł i skojarzenia mniej lub bardziej przyjemne, to powód do krytyki? Gazeta to gazeta, a o jej wartości niech przesądzi zawartość.Redakcji życzę powodzenia.

 22. Nie wiem dlaczego, ale jak nie NR to już jakiś michnik. A może w raciborzu brakuje takiego Michnika, który by wygarniał co trzeba. Fakt, że wielu ludzi nie ma dostępu do internetu, chyba portal chce prezentować w gazecie.A może to normalnie pojęta informacja o tym co się w Raciborzu i okolicy dzieje, wiem, że to konkurencja dla sługusów z NR.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here